Roma 0:2 Torino
Torino

Belotti nokautirao Romu, Kaliniću dvadesetak minuta na Olimpicu

Matej Kačan • nedjelja, 05.01.2020.

Nogometnu nedjelju u Italiji su u Rimu zaključili domaća Roma te gost iz Torina. Roma je dominirala, ali je Andrea Belotti s dva pogotka nokautirao klub iz glavnog grada za 0:2 pobjedu Torina...

18. kolo Serije A nastavljeno je nedjeljnom utakmicom u Rimu nakon koje domaća Roma može žaliti za mnogočime. Roma je uspjela nanizati preko 30 udaraca prema gostujućim vratima, od čega je 11 išlo u okvir, ali do mreže Torina nije uspjela doći.

Prvu konkretniju šansu za Romu ima Zaniolo u trećoj minuti, a u devetoj prilikom odgovara Andrea Belotti. Početni promašaj bio je tek nagovještaj velike večeri za Belottija koji će u nadoknadi prvog dijela kazniti Rominu jalovu inicijativu i promašaje te će dovesti Torino u neočekivano vodstvo.

Roma - Torino Rezultati uživo

U drugom dijelu su se prilike nizale na obje strane, a mnogo više je dominirala Roma. No Lorenzo Pellegrini se pošteno ispromašivao, a nova kazna stigla je u 84. minuti kada Chris Smalling radi težak kiks i igra rukom u svom šesnaestercu.

VAR je sugerirao kako postoje elementi koji su dovoljni za kazneni udarac za Torino, a isti je realizirao ponovno Belotti za svoj drugi pogodak i 0:2 pobjedu Torina. Nastup za Romu upisao je i Nikola Kalinić koji je u igru ušao u 73. minuti.

Roma usprkos porazu i prekidu dobrog niza ostaje na četvrtom mjestu, a ne može je prestići niti Atalanta eventualnom pobjedom protiv Parme. Torino je skočio na 24 boda i deveto mjesto ljestvice.