Zadrani odradili posao u Osijeku, Split vrlo uvjerljiv kod Škrljeva

Branimir Korać • utorak, 07.01.2020.

Košarkaši Zadra i Splita nisu dopustili iznenađenja u susretima 14. kola HT Premijer lige, upisali su očekivane pobjede u gostima...

Zadar je uspješno odradio gostovanje kod Vrijednosnica Osijek gdje je slavio s 87:75. Odradili su Zadrani dobru utakmicu, odigrali koliko im je bilo potrebno i nisu dozvolili iznenađenje.

Uoči posljednje dionice vodili su s plus 16, a Osječani su uspjeli tek smanjiti zaostatak na konačnih 12 razlike.

Stefan Fundić predvodio je Zadrane s 19 poena i pet skokova, a Martin Junaković dodao je 15 poena. Kod Vrijednosnica Antonio Jordano upisao je 24 poena.

Split je projurio kroz Mavrince i slavio je protiv Škrljeva s visokih 97:69. Splićani su tijekom cijelog susreta bili bolji protivnik, a u zadnjih deset minuta pregazili su domaćina s 32:13 i riješili pitanje pobjednika u potpunosti.

Po 16 poena upisali su James Washington i Darko Bajo, a Antonio Vranković debitirao je s deset poena i sedam skokova. Antonio Boban s 21 poen predvodio je domaćina.

Gorica je potvrdila status favorita protiv Šibenke slaveći s visokih 99:80. Početak susreta jedino je razdoblje u kojem su gosti bili nadmoćniji, kasnije kada je Gorica uhvatila ritam, susret je otišao u drugom smjeru.

Ivan Vučić s 23 poena te Ivan Majcunić s 14 predvodili su domaćina dok je Ivan Vraneš kod Šibenke upisao 15 poena, šest skokova i šest asistencija.

Odličnim drugim poluvremenom u kojem je dopustio samo 23 poena Sonik je stigao do pobjede protiv Hermes Analitice na krilima 16 poena Tea Petanija.