EP 2020., Skupina F, 1. kolo, 10.01.2020, 18:15 h
Slovenija 26:23 Poljska
Poljska

Slovenija krenula očekivanom pobjedom protiv Poljaka

Branimir Korać • petak, 10.01.2020.

Slovenija je dobro startala u Europsko prvenstvo i upisala je pobjedu u susretu prvog kola skupine F. Protivnik je bila Poljska, a Slovenci su odradili dobar posao i slavili s 26:23...

Slovenija je potvrdila status favorita u dvoboju protiv Poljske i upisala je očekivanu pobjedu 26:23. Dobar posao Slovenaca koji su imali potpunu kontrolu nad susretom i nisu dopustili Poljacima nikakvu šansu za povratak.

Od prvih minuta susreta Slovenija je imala konce igre u svojim rukama. Poljska je povela golom Arkadiusza Moryta, ali nakon toga uslijedila je slovenska serija 4:0 i preuzimanje vodstva.

U nastavku susreta Poljaci su konstantno pokušavali uhvatiti priključak, međutim Slovenija je bila bolja i održavala je prednost.

U nekoliko navrata Poljska se uspjela vratiti na gol zaostatka, ali više od toga nije mogla.

Ipak nije moglo bez loših vijesti za Sloveniju u prvom dijelu pa je tako ozljedu nakon lijepog pogotka zaradio Darko Cingesar.

U drugom poluvremenu nastavilo se u istom ritmu i Slovenija je konstantno bila nekoliko koraka ispred Poljske.

Odličan posao odrađivao je na vratima Klemen Ferlin koji je već u prvom poluvremenu skinuo Poljacima dva sedmerca i na kraju je zasluženo proglašen igračem utakmice.

Po pet golova kod Slovenije postigli su Blaž Blagotinšek i Borut Mačkovšek. Kod Poljske Moryto je postigao osam golova.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.