EP 2020., Skupina E, 1. kolo, 11.01.2020, 18:15 h
Danska 30:31 Island
Island

Pali svjetski prvaci: Island šokirao Dance u Malmöu!

Branimir Korać • subota, 11.01.2020.

Drugog dana Europskog prvenstva Portugal je iznenadio Francusku, a trećeg dana Island je priredio možda još veće iznenađenje pobjedom protiv Danske. Islanđani su odigrali fantastičnu utakmicu i zasluženo slavili 31:30!

Rijetko tko je Islanđanima davao ikakve šanse protiv Danske, ali odigrali su fantastičnu utakmicu i kreirali možda i najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Prvenstva. Portugal je odigrao dan ranije fantastično protiv Francuske i upisao veliku pobjedu, ali ipak ovo je još veće iznenađenje.

Danci su doputovali na Europsko prvenstvo tražeći zlato kojim bi u isto vrijeme držali sve tri velike titule, ali aktualni svjetski prvaci i olimpijski pobjednici već na prvom ispitu nisu prošli.

Danskio vratari potpuno su podbacili, Green i Landin zajedno su skupili tek pet obrana, a Landin je osim toga zaradio i izravni crveni karton zbog prekršaja izvan šest metara kada su Islanđani išli u kontru. Zasluženo je isključen.

Već prvo poluvrijeme pokazalo je da će ovo biti jako težak posao za Dansku koja nikako nije uspijevala stvoriti značajniju razliku. Mikkel Hansen igrao je odlično, ali nije imao podršku i na odmoru je na semaforu stajalo 15:15.

U drugom poluvremenu uspjeli su se Danci s tri gola u nizu Damgaarda i jednim Mensaha iz minusa 15:17 odvojiti na 19:17 i držali su prednost sve do sredine drugog poluvremena kada Island radi seriju čak 6:1 i odlazi na 26:23.

U završnici susreta Danci su uspjeli doći do poravnanja na 29:29, nakon toga Petersson i Sigurdsson odvajaju Island na 31:29, a Mollgaard smanjuje na gol zaostatka malo više od minute prije kraja.

30 sekundi prije kraja Smarason radi prekršaj u napadu, ali Island dobrom obranom zatvara Dance i vrijeme je isteklo. Ostao je deveterac za Hansena, ali Gustavsson brani i Island slavi pobjedu.

Mikkel Hansen završio je susret s devet golova dok su po pet dodali Rasmus Lauge Schmidt i Hans Lindberg. Kod Islanda Palmarsson je zabio deset golova, a Petersson je dodao pet.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.