EP 2020., Skupina A, 2. kolo, 11.01.2020, 18:15 h
Crna Gora 22:21 Srbija
Srbija

Povijesna pobjeda Crne Gore, Hrvatska osigurala prvo mjesto

Branimir Korać • subota, 11.01.2020.

Crna Gora je stigla do prve pobjede na europskim prvenstvima u svojoj povijesti. Svladala je Srbiju s 22:21 i tako pomogla Hrvatskoj da kolo prije kraja osigura prvo mjesto...

Crna Gora je napokon došla do pobjede na europskim prvenstvima. Nakon svih silnih bezuspješnih pokušaja, napokon je pronašla žrtvu i svladala Srbiju 22:21.

I u nekim ranijim utakmicama Crna Gora je zaslužila pobjedu, imala je prilika, ali u završnicama nije dobro reagirala i ostajala je praznih ruku. Ovaj put je izdržala i proslavila veliku pobjedu.

Kao što se i očekivalo, bio je ovo dosta nervozan dvoboj u kojem su i jedni i drugi znali da ih pobjeda ostavlja u borbi za drugo mjesto. Igralo se na malo golova i s puno pogrešaka u čemu je prednjačila Srbija.

Crna Gora je bolje krenula u susret i povela s 4:1 te je do sredine prvog poluvremena došla i do četiri gola prednosti.

Uslijedilo je bolje razdoblje Srbije koja je uspjela s tri uzastopna gola smanjiti na 7:6, a tri i pol minute prije kraja prvog poluvremena golom Radivojevića i poravnati na 9:9. Na odmor se otišlo uz malo vodstvo Crne Gore 11:10 i potpuno otvoren dvoboj u kojem je sve bilo moguće u drugom dijelu.

Srbija je puno bolje otvorila nastavak susreta i nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu imala je svoju najvišu prednost 16:13. Međutim onda dolazi red na Crnogorce koji uzvraćaju serijom 4:0 u kojoj je novi član Zagreba Miloš Božović ugradio tri gola.

Na ulasku u zadnje tri minute Vladan Lipovina zabio je za 21:20, zatim Marsenić trese vratnicu, a Mirko Radović zabija za 22:20. Posljednja šansa za Srbiju izgubljena je Kukićevom izgubljenom loptom nakon čega je Crna Gora dovršila posao, a Nemanja Ilić u zadnjoj sekundi postavio konačnih 22:21.

Najbolji kod Crne Gore bili su Nebojša Simić s devet obrana te Nemanja Grbović s pet golova. Kod poraženih Tibor Ivanišević skupio je 11 obrana, a Lazar Kukić šest golova.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.