EP 2020., Skupina A, 2. kolo, 11.01.2020, 16:00 h, Graz
Suci: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (Francuska)
Hrvatska
31:23(15:10) Bjelorusija

Bjelorusi pregaženi, Hrvatska odličnom igrom do druge pobjede!

Branimir Korać • subota, 11.01.2020.

Još jedna vrlo dobra predstava Hrvatske i glatka pobjeda! Nakon što je Crna Gora lakoćom arhivirana u drugom poluvremenu prvog kola, Bjelorusi su bili na školovanju svih 60 minuta i Hrvatska je slavila s 31:23...

UKUPNO2302/24

Hrvatska je odradila sjajan posao u drugom kolu skupine B. Respektiralo se Bjeloruse, ali je to samo pomoglo da Hrvatska zaigra bolje, ozbiljnije, angažiranije i lakoćom dođe do vrijedne pobjede.

Najopasnije bjeloruske karike su potpuno zaustavljene, posebno Kulješ i Karaljok koji nisu odigrali veliku utakmicu. S hrvatske strane viđeno je puno toga dobroga, odlična obrana, kvalitetan napad, dobri vratari...

Već u prvom poluvremenu Hrvatska je bila bolja, stvorila razliku, a kada je početkom drugog dijela odličnom partiturom Šege i Stepančića dodatno odmaknula, sve je bilo jasno.

Od početka susreta sve je išlo u jednom smjeru. Hrvatska je otvorila utakmicu s 5:1, a Bjelorusi su imali tek jedno dobro razdoblje kada je Hrvatska ušla u malu krizu i Bjelorusija je uspjela serijom 4:0 smanjiti na 7:6.

Do odlaska na odmor Hrvatska je uspjela vratiti visoku prednost na svoju stranu, s tri uzastopna gola u zadnje dvije i pol minute Hrvatska je otišla na 15:10, krenula je i u drugo poluvrijeme s tri gola u nizu i tom ukupnom serijom 6:0 otišla na 18:10.

Nije se dugo čekalo niti na dvoznamenkastu razliku, u 44. minuti nakon dva vezana gola Igora Karačića Hrvatska je pobjegla na 24:14.

Do kraja susreta bilo je odrađivanje posla. Hrvatska je dominirala unatoč činjenici da je Červar promijenio kompletnu postavu i uveo one koji su manje igrali.

I oni su dali svoj doprinos, glavni igrači dobili su predah i Hrvatska se nakrcala samopouzdanjem uoči susreta sa Srbijom.

Igor Karačić proglašen je igračem utakmice, zabio je šest golova, a Stepančić je dodao pet.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.