Juventus sredio Romu u prvih deset minuta, Jurić preokretom do pobjede

Matej Kačan • nedjelja, 12.01.2020.

Šest utakmica 19. kola talijanske Serie A odigrano je u nedjelju, a izdvajamo pobjedu Verone Ivana Jurića te slavlje Juventusa u Rimu u najrenomiranijem susretu kola...

Juventus je u posljednjoj utakmici večeri i najvažnijem susretu kola svladao Romu usred Rima te se tako popeo natrag na prvo mjesto ljestvice iskoristivši remi Intera i Atalante u subotu. Prvih deset minuta bili su dovoljni za Juventus da izgradi prednost vrijednu pobjede.

Već u trećoj minuti je iz slobodnog udarca loptu nabacio Paolo Dybala, a ona je pronašla Meriha Demirala koji postavlja 0:1 na Olimpicu. Samo šest minuta kasnije sviran je jedanaesterac za Juve, a krivac je Jordan Veretout koji je u svom kaznenom prostoru držao i povlačio protivnika.

Siguran s bijele točke je Cristiano Ronaldo i Juventus u ranoj fazi ima veliku prednost. Nakon toga je Roma zagospodarila terenom i do kraja će skupiti čak 16 udaraca, ali jedini koji je odsjeo u mreži jest jedanaesterac Diega Perottija samo tri minute nakon što je Edin Džeko pogodio stativu.

Do kraja je Roma prijetila, a u svrhu osnaživanja napada je priliku dobio i Nikola Kalinić, ali rezultata nije bilo. Štoviše, Juventus je postigao još jedan gol, ali je Gonzalo Higuain bio u zaleđu pa ostaje 1:2.

U prvom susretu dana Udinese je domaćim slavljem nastavio svoj niz pobjeda te je u isto vrijeme produbio krizu Sassuola koji sada broji tri poraza zaredom. 3:0 bilo je dovoljno za skok momčadi iz Udina na 11. mjesto. Nije sve krenulo tako bajno jer u 13. minuti igrač gostiju Hamed Traore gađa vratnicu.

No samo minutu kasnije Udinese je poveo, a strijelac je Stefano Okaka. Napao je Sassuolo u drugom dijelu, ali je propustio dvije dobre prilike. Kako to obično u nogometu biva, kazna je stigla i to u vidu Kena Seme koji u 68. postavlja 2:0, a gol za konačan rezultat djelo je Rodriga De Paula u sudačkoj nadoknadi.

Fiorentina je momčad koja po renomeu i imenima sigurno vrijedi više od onoga što pokazuje, ali je nakon niza neriješenih rezultata i poraza napokon pronašla protivnika kojeg je uspjela svladati. tako je žrtva u Firenci ispao Spal koji broji četiri poraza u zadnjih pet susreta te leži na posljednjem mjestu tablice.

Pa čak i protiv takvog Spala Fiorentina se užasno mučila te je fenjeraš kroz veći dio susreta bio ravnopravan suparnik. Sreća je ipak pomazila Viole i to iz kornera u 82. minuti kada pobjedu domaćinu glavom donosi Geran Pezzella. Milan Badelj je pobjedu svoje momčadi gledao s klupe za pričuve.

Susret Sampdorije i Brescije je utakmica dvije momčadi koje leže u donjem domu tablice te su u prvih 18 kola zajedno postigle tek 30 pogodaka. Od takve utakmice ne biste očekivali golijadu, no baš smo to dobili. Sampdoria je pokazala najubojitije napadačko izdanje sezone te je s 5:1 deklasirala pretposljednju momčad prvenstva.

Junak je s dva pogotka bio sada već legendarni Fabio Quagliarella. Dobro poznato lice s talijanskih terena je potpisalo realizirani jedanaesterac u 69. minuti te pogodak za konačnih 5:1 u drugoj minuti nadoknade. Zanimljivo, prva je povela Brescia preko Chancellora u 12 minuti.

Već do kraja prvog dijela je Sampdoria okrenula preko Linnetyja i Janktoa, dok je između dva pogotka Quagliarelle ugurao Caprari svojim golom za 4:1 u 77. minuti.

Jedina ekipa iz gornjeg doma koja je bila u akciji prije glavne utakmice dana jest Torino koji se bori za mjesto u Europskoj ligi, a korak prema tom cilju je napravio 1:0 pobjedom nad Bolognom koja je 12. Jedini pogodak na utakmici djelo je Španjolca Berenguera u 11. minuti te je to bilo dovoljno za vrijedna tri boda.

Do vrijedne pobjede i osmog mjesta preokretom je stigla Verona koju s klupe vodi hrvatski trene Ivan Jurić, i to protiv Jurićevog bivšeg kluba Genoe. Verona je dominirala kroz cijeli susret, a Genoi je dopustila tek nekoliko pokušaja u prvom dijelu. No iz jednog od njih pao je i pogodak je od 41. minute Genoa vodi zahvaljujući Antoniu Sanabriji.

U drugom dijelu Jurićevi igrači nisu dopustili gostima niti jedan udarac, a sami su uputili šest. Dva od tih šest su završila u mreži Genoe, a pogodak za izjednačenje je postigao Valerio Verre iz jedanaesterca. Pobjedu Veroni donio je Mattia Zaccagni u 65. minuti. Marko Pajač je susret odgledao s Genoine klupe za pričuve.