Cagliari 0:2 Milan
Milan

Ibrahimović do prvijenca po povratku u Milan, Rogu dobra minutaža u porazu

Matej Kačan • subota, 11.01.2020.

U susretu 19. kola talijanske Serie A nogometaši Milana su napokon stigli do pobjede nakon tri utakmice bez slavlja. Milan je s 0:2 slavio u gostima kod Cagliarija koji je upisao četvrti poraz u nizu te je u velikoj krizi...

Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane. Takav bi otprilike u jednoj narodnoj poslovici bio sažetak današnjeg susreta između Cagliarija i Milana. Posrnuli velikan iz Milana je svoju mini krizu barem nakratko prekinuo produbljujući krizu momčadi protiv koje je slavio. "Rossoneri" su nakon dva remija i petarde od Atalante napokon stigli do pobjede, dok je domaćin upisao četvrti poraz zaredom te je u slobodnom padu forme nakon sjajnog starta u sezonu.

Cagliari - Milan Rezultati uživo

Povratak Zlatana Ibrahimovića na San Siro kao da je udahnuo nešto života i one drskosti u blijedu i letargičnu momčad Milana pa su se igrači velikana trgnuli u prvom poluvremenu protiv Cagliarija i zaigrali vrlo okomito.

Domaćin je imao više lopte u nogama, ali su se prilike redale upravo pred njegovim vratima. U 17. minuti prijeti Theo Hernandez, ali Olsen brani. 14 minuta kasnije priliku glavom ima Ibrahimović, ali je Olsen opet uspješniji.

Odmah u sljedećoj akciji sjajnu šansu propušta Romagnoli koji puca pored vrata, a uzbuđenja u prvom dijelu zaključuje Nahitan Nandez koji je malo pokazao zube u ime domaćina, ali bez uspjeha. Tako je dobro poluvrijeme Milana ipak prošlo bez konkretne nagrade i na poluvrijeme se ide s 0:0.

U drugom poluvremenu inicijativu preuzima Cagliari, a Milan je uputio tek dva udarca na vrata domaćina. No gosti su napokon pokazali ubojitost jer su oba završila u Olsenovoj mreži. Prvi stiže odmah na otvaranju drugog dijela kada Castillejo dodaje za Rafaela Leaoja koji puca unutar šesnaesterca, a lopta se odbija u gol Cagliarija.

Cagliari je nakon pogotka preuzeo loptu, ali su napadi bili jalovi i nije bilo većih prilika i uzbuđenja do 64. minute kada Hernandez šalje loptu u prostor koju prihvaća Ibrahimović i mirno zabija svoj prvi pogodak nakon povratka u Milan za 0:2.

Tresao je Ibra mrežu i u 82. minuti, ali je bio u zaleđu pa se rezultat nije mijenjao. Marko Rog je odigrao 76 minuta za poraženu momčad, dok je Ante Rebić tek u 90. minuti zamijenio strijelca prvog pogotka za Milan.

Milan se ovom pobjedom popeo na osmo mjesto te će tamo ostati sve dok Napoli, Torino i Bologna ne odigraju svoje susrete 19. kola.