EP 2020., Skupina E, 2. kolo, 13.01.2020, 18:15 h
Island 34:23 Rusija
Rusija

Islanđani prejaki i prebrzi za Ruse, sve poznato već do poluvremena

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.01.2020.

Island je upisao vrlo visoku pobjedu protiv Rusije s 34:23. Odradio je odličan posao, nametnuo je svoj ritam igre i na kraju zasluženo slavio...

I prije samog starta dvoboja između Islanda i Rusije, a posebno uzmu li se u obzir rezultati i predstava iz prvog kola, na jedno se pitanje čekalo odgovor. Koliko će skandinavskom sastavu trebati da nametne svoju igru i pobjegne na komotnu prednost.

Rusija, kao jedna od onih reprezentacija kojima nikako ne odgovara natrčavanje s protivnikom koje je toliko karakteristično upravo za skandinavske sastave, nije uspjela umrtviti napadačke akcije Islanđana, a njihovim i ovako ne prevelikim ambicijama nije pomogao niti dvojac na vratima koji je u prvom dijelu skupio tek dvije obrane.

Kada je sastav Gudmundura Gudmundssona između 10. i 15. minute preko Elissona, Gunnarssona, Gudjonssona i dva puta Jonssona kreirao 5:0 seriju bilo je očito da će se rezultat kretati samo u jednom smjeru.

Već na toj polovici prvog dijela Island je poveo s 10:3, a najveću prednost, velikih +9, postavio je devet minuta prije odlaska na odmor Janus Smarason.

Svoju najbolju dionicu u prvom poluvremenu Rusi su odigrali u njegovim završnim minutama. Za 3:0 seriju pobrinuli su se Soroka, Ermakov i Škurinskij da bi se u nastavak ušlo pri 18:11 Islanđana.

Nekoliko puta tijekom drugih pola sata islandski su rukometaši ponovno bili na pragu dvoznamenkaste razlike, a konačno im je to pošlo za rukom u 54. minuti. Pogotku Elissona za 32:22 prethodile su tri obrane Hallgrimssona i dva uzastopna brza pogotka Kristjansona.

Točku na i stavio je upravo Elisson, strijelac šest zgoditaka. Toliko su se puta u listu strijelaca upisali i Petersson te Gudjonsson. Gustavsson i Hallgrimsson na kraju su skupili 15 obrana (10+5). Na drugoj strani sa šest je zgoditaka najbolji bio Kalaraš.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.