EP 2020., Skupina C, 3. kolo, 13.01.2020, 20:30 h
Nizozemska 25:36 Španjolska
Španjolska

Branitelj naslova ne kiksa, upisana i treća visoka pobjeda

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.01.2020.

Za razliku od nekih, Španjolska nastavlja s odličnim igrama i s maksimalnih učinkom prolazi u drugi krug gdje je čeka Hrvatska...

Posljednju utakmicu skupine C odigrale su Španjolska i Nizozemska i za razliku od Njemačke protiv Latvije, branitelj naslova nije si dopustio mučenje već je od starta nametnuo svoju igru i svoj ritam i na kraju stigao do još jednog uvjerljivog slavlja.

Prvu seriju sastav Jordija Ribere ostvario je u periodu od pete do osme minute za odlazak na 5:1 i mirno držanje razmaka sve do novih 4:0 nakon 17 minuta igre.

Sredina prvog dijela pripala je Adrianu Figuerasu koji je nanizao tri pogotka, a za 13:6 u 21. minuti pobrinuo se Fernandez. S druge strane, u redovima Nizozemske Smits i Steins nisu imali podršku suigrača kako u napadu tako i na vratima.

Situacija na terenu nije se mijenjala niti po povratku s odmora, Španjolska je lagano održavala vodstvo, a sedam minuta prije kraja i stigla do +10. Za dvoznamenkastu prednost s krila je pogodio Arino.

Isti je igrač postavio i konačnih 36:25 te je s učinkom 5/5 bio jedan od najboljih Španjolaca ove večeri. Stopostotni je ostao i Maqueda sa šest pogodaka kao i Aguinagalde koji je postigao tri. Na vratima pobjedničkog sastava odličan je bio Corrales s 20 obrana.

U dresu Nizozemske Smits je postigao osam pogodaka iz 10 pokušaja, a pet je pogodaka u ovaj poraz ugradio Steins.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.