EP 2020., Skupina B, 3. kolo, 14.01.2020, 18:15 h
Austrija
Austrija 32:28 Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Hrvatska otvara drugi krug protiv Austrije, domaćin lako svladao Sjevernu Makedoniju

Branimir Korać • utorak, 14.01.2020.

Austrija je pobjednik skupine B Europskog prvenstva i to s maksimalnim bodovnim učinkom. Makedonci su upisali poraz 32:28 koji je mogao biti i puno uvjerljiviji...

Hrvatska je saznala prvog protivnika u drugoj fazi natjecanja. U Beču će igrati u četvrtak protiv prvoplasirane reprezentacije skupine B, a to je Austrija.

Austrija je odradila velik posao, u zadnjem kolu igrala je protiv Sjeverne Makedonije i potpuno ju je nadigrala. Konačnih 32:28 ne pokazuje koliko je Austrija dominirala i koliko je bila bolji protivnik. Tijekom susreta imala je i visoku prednost, dvoznamenkastu, i Sjeverna Makedonija je tek u završnici smanjila zaostatak.

U prva dva kola Austrija je također bilježila pobjede, na svom parketu se ponovno pokazala kao neugodan protivnik i pred Hrvatskom će biti težak posao.

Austrijanci su se odvojili sredinom prvog poluvremena kada su s dva gola Bilyka i jednim Webera poveli s 10:6, a u razdoblju od 24. do 28. minute Austrijanci su napravili seriju 5:0, pobjegli na 18:10.

Sjeverna Makedonija još je jednom smanjila zaostatak na 18:13 prije serije 6:0 koja je potpuno dotukla Makedonce. Bijeg na 24:13 ujedno je i označio kraj svake nade.

U 52. minuti Bilyk je zabio posljednji gol za Austriju za 32:22 da bi Makedonija završila susret serijom 6:0, ali tek za uljepšavanje rezultata.

Vratar Thomas Eichberger skupio je 15 obrana, sedam golova zabio je Weber, a šest Bilyk. Kod Makedonije Stojanče Stoilov postigao je pet golova.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.