EP 2020., Skupina B, 3. kolo, 14.01.2020, 20:30 h
Ukrajina 19:23 Češka
Češka

Česi izborili drugi krug, igrat će protiv Hrvatske

Mihaela Bradovski • utorak, 14.01.2020.

Češka i Ukrajina odlučivali su o drugom putniku u drugu fazu natjecanja iz skupine B. Česi su na kraju odnijeli pobjedu 23:19 i pridružili se Austrijancima...

Velika se bitka odvila u trećem kolu skupine B u susretu između Ukrajine i Češke. Tijekom prvih pola sata dvoboja u Beču, na kraju pobjednički sastav niti jednoga trenutka nije bio u vodstvu. Plus u rubrici pogodaka na češkoj strani stigao je tek s četvrtom minutom nastavka.

Kada je u pitanju prva polovica susreta za ukrajinsko su lagano vodstvo najviše radili Denisov, Ostrouško i Kozakevič, a da je Češka razočarala u istom period govori i podatak da nije znala kako kazniti slabo izdanje ukrajinskog vratara Komoka.

Sa spomenutim početkom nastavka češka je vrsta preko Babaka i Jurke stigla do novog izjednačenja pa potom i do 11:10, no sve do sredine tog drugog dijela nije uspjela napraviti korak više.

Konačno ju je u 46. minuti na +3 odveo Zdrahala i bez obzira na do tada najveće vodstvo nije se dalo naslutiti da će samo deset minuta kasnije isti igrač postaviti 22:17 i time zaustaviti ukrajinske nade.

Ukrajinski vratar skupio je šest obrana i prvi uz Žukova s učinkom 2/7 ne može biti zadovoljan svojim današnjim izdanjem. Četiri je puta češku mrežu uspješno pronašao Kozakevič.

Toliko se puta u listu strijelaca u dresu Češke upisao Mubenzem dok je Babak precizan bio šest puta. Toliko je obrana u konačnici skupio Martin Galia.

Češka je tako u društvu Austrije izborila drugi krug gdje će igrati i protiv Hrvatske.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.