EP 2020., Skupina E, 3. kolo, 15.01.2020, 18:15 h
Island 18:24 Mađarska
Mađarska

Island pao pod pritiskom, Mađari idu dalje, Danci ispali

Branimir Korać • srijeda, 15.01.2020.

Na očaj Danaca i njihovih navijača, Island nije bio od pomoći, sjajna Mađarska upisala je pobjedu i ide dalje. Danci otpadaju, neće vidjeti drugi krug.

Vrlo važan dvoboj za obje reprezentacije, posebno Mađarsku kojoj je već remi protiv Islanda značio i prolazak u sljedeću rundu natjecanja i ujedno izbacivanje Danske, aktualnog svjetskog prvaka i olimpijskog pobjednike.

Nije niti Island bio bez motiva, u igri su bili bodovi koji se prenose u drugi krug i Danska je u to polagala najveće nade. Međutim mađari su pokazali kako su u vrhunskoj formi unatoč problemima koji je ne zaobilaze. I bez važnih Lekaija i Bode, Mađarska je odigrala fantastičnu prvo fazu Europskog prvenstva. Možda i najbolje u novije doba ove reprezentacije.

Krenula je Mađarska odlično u utakmicu i povela s 3:0 uz pomoć tri obrane Ronalda Miklera, ali Mađari su tu stali i Island je napravio seriju čak 6:0 i u 14. minuti poveo s tri gola prednosti. Prednost Islanđana nastavila je rasti, nakon što Balogh nije realizirao sedmerac, na drugoj strani Petersson je precizan za najviših pet razlike.

Na odmoru su Islanđani imali 12:9, ali nije se dugo čekalo na mađarski povratak u drugom dijelu. S tri vezana gola smanjili su na 14:13 već u 38. minuti, u 41. minuti sjajni Bence Banhidi poravnao je na 15:15 nakon čega slijedi raspad Islanđana.

U 44. minuti Island je poveo 17:16, a u zadnjih 16 i pol minuta, vjerovali ili ne, Island je zabio jedan jedini gol. Mađari su napravili seriju 8:1 i odjurili do pobjede 24:18.

Ovo nije prvi put da je Island totalno podbacio i pao pod pritiskom. Kada god bi odigrao dobro, utakmicu-dvije kasnije nakon što bi porasla očekivanja, Island bi lagano padao i onda potonuo. Pod pritiskom reagira izrazito loše i ovaj put je na zadovoljstvo Mađara i očaj Danac potpuno pao.

Bence Banhidi predvodio je Mađare s osam golova, a Roland Mikler upisao je 14 obrana. Kod Islanda Palmarsson i Sigurdsson upisali su po četiri gola.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.