EP 2020., Skupina E, 3. kolo, 15.01.2020, 20:30 h
Rusija 28:31 Danska
Danska

Danci se oprostili od Europskog prvenstva pobjedom protiv Rusije

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.01.2020.

I službeno je završen prvi krug natjecanja na Europskom prvenstvu. Posljednji su na parketu bili Danci i Rusi, dvije reprezentacije koje nisu izborile nastup u glavnoj rundi...

Nakon što je u prvoj utakmici trećeg kola skupine E Mađarska svladala Island, susret između Rusije i Danske bio je tek odrađivanje posla pred oproštaj od Eura. Kako za sastav Eduarda Kokšarova, tako i za svjetske i olimpijske pobjednike.

Utakmica bez ikakvog uloga i s vidno demotiviranim Dancima odlučena je u završnim minutama. I dok je prvi dio pripao ruskom sastavu te se na odmor otišlo pri 15:12, danski su rukometaši u nastavku uspjeli povezati svoje redove dovoljno za podići glavu iznad vode i razočaravajuće Prvenstvo okončati punim plijenom.

Tri spomenuta zgoditka zaostatka na odmoru izabranici Nikolaja Jacobsena anulirali su, a zatim i preokrenuli na samom startu nastavka. Dva pogotka Damgaarda te po jedan Mikkela Hansena i Johana Hansena i Danska je povela sa 16:15.

Nakratko je ruski sastav uspio odgovoriti svojom 3:0 serijom u periodu od 41. do 44. minute; Žitnikov je tada pogodio za 20:20, ali nakon što je Danska deset minuta kasnije odigrala po istom receptu bilo je očigledno kako, bez obzira na neočekivano rani oproštaj, Landin i društvo ovo ne mogu izgubiti.

Danski vratar u ovu je 31:28 pobjedu ugradio 11 obrana, koliko su na drugoj strani zajedničkim trudom skupili Grams i Kireev.

Kada je u pitanju napadački učinak, u dresu pobjedničkog sastava sedam je zgoditaka postigao Mikkel Hansen dok su se četiri puta u listu strijelaca upisali Lauge Schmidt, Lindberg i Johan Hansen. Najviše pogodaka na suprotnoj je strani postigao Soroka, njih šest.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.