Žalgiris iznenadio Zvezdu u Beogradu, Panathinaikos i Zenit slavili

Jan Šneler • srijeda, 15.01.2020.

Odigrane su posljednje tri utakmice 19. kola košarkaške Eurolige, a najveće iznenađenje priredio je Žalgiris koji je slavio u Beogradu kod Crvene zvezde...

Sve je napetije u košarkaškoj Euroligi. Nakon kompletiranog 19. kola, situacija je prilično gusta u sredini tablice te se čak šest momčadi nalazi unutar dvije pobjede i borba za doigravanje bit će žestoka do samoga kraja. Večeras su Zenit i Panathinaikos očekivano došli do slavlja, dok je Žalgiris prekinuo sjajni niz Crvene zvezde.

Zenit je na svom terenu došao do šeste pobjede u Euroligi ove sezone. Protiv Baskonije, domaći nisu imali previše problema te su praktički od početka do kraja održavali prednost. Manji problemi nastali su tek na samom kraju kada je Baskonia uspjela nakratko preokrenuti i doći dva puta do prednosti od dva poena, ali Zenit se vrlo brzo vratio i sa 72:66 došao do zaslužene pobjede.

Najbolji je kod domaćih bio Will Thomas s 19 poena i šest skokova, dok je za španjolsku momčad Nik Stauskas postigao 15 koševa.

Crvena zvezda bila je u sjajnom nizu od četiri pobjede u Euroligi koje su im donijele osmu poziciju prije današnjeg susreta. Ipak, na domaćem terenu, pred više od 15 tisuća navijača iznenađujuće su poraženi od Žalgirisa. Bila je to vrlo tvrda i teška utakmica u kojoj su obje momčadi bile u egalu tri četvrtine.

Ipak, u posljednjoj dionici gosti rade značajniju prednost koju do kraja nisu ispustili te su slavili sa 76:70. Goste je predvodio Lukas Lekavičius sa 17 koševa, a za Zvezdu je Lorenzo Brown postigao 14 poena. Inače, jedan od razloga lošije igre Zvezde je i loš šut za tri poena (7/28) te čak sedam promašenih slobodnih bacanja (11/18).

U najmanje neizvjesnoj utakmici, Panathinaikos je na svom terenu očekivano slavio protiv slabašnog Bayerna. Bavarci su do sada skupili samo šest pobjeda, a trenutno su u katastrofalnoj formi. Odlično je krenula domaća momčad, imala +10 nakon prve četvrtine, ali fenomenalnom drugom dionicom, Bayern vraća u egal. U tom periodu, Bavarci su pogodili čak sedam trica.

Nakon odmora Bayern je čak došao do prednosti i to od devet poena (61:70), no tu je negdje i stao. Panathinaikos se probudio i sjajnom posljednjom četvrtinom na kraju slavio s 98:83. Odličan je bio Deshaun Thomas s 18 koševa i devet skokova. Za goste, Greg Monroe postigao je 17 poena uz devet skokova.