EP 2020., Skupina I, 1. kolo, 16.01.2020, 16:00 h
Španjolska 31:25 Češka
Češka

Španjolci nastavljaju dominaciju, Česi lagan zalogaj na startu glavne runde

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.01.2020.

Branitelj naslova Španjolska ostala je stopostotna i nakon prvog kola drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva. Rezultatom 31:25 svladana je Češka, a tko je gazda na terenu španjolski su rukometaši pokazali već tijekom prvih pola sata igre...

U skupini I, kroz koju će svoj put do polufinala tražiti i Hrvatska, prve su na teren izašle izabrane vrste Španjolske i Češke. U konačnici visoku pobjedu Španjolci su gradili lagano kroz prvo poluvrijeme da bi u posljednjih 15-ak minuta dvoboja razliku u kvaliteti precrtali na onu na semaforu.

Devet pogodaka postigli su češki rukometaši u prvih pola sata igre, a razlika je već tada mogla biti izraženija od +5 da nije bilo vratara Mrkve te par nadahnutih minuta u kojima je Španjolska primila pet uzastopnih pogodaka.

U toj 17. minuti Horak je pogodio za 8:7, jedino češko vodstvo ne računamo li sam početak susreta i minimalnih 1:0, odnosno 2:1. Španjolci su odmah potom uzvratili svojom 4:0 serijom te se u nastavak na kraju ušlo pri njihovih 14:9.

Početne minute drugog dijela obilježila je igra pogodak za pogodak, Španjolska je igrala taman koliko joj je trebalo, a Češka je svoju zadnju priliku za ne toliko izražen poraz propustila u 42. minuti. Zdrahala je tada pogodio za 17:20, da bi idućih devet minuta njegova vrsta izgubila s 2:9.

Tom dionicom dominirao je Angel Fernandez s četiri uzastopna zgoditka, nakon njega su se redom u strijelce upisivali i Gomez, vratar Perez de Vargas, Alex Dujšebajev i Maqueda dok je čitav nalet okončao Sole za odlazak na dvoznamenkastu razliku.

Do kraja su Česi uspjeli ublažiti poraz na konačnih 25:31, povukao je u tim završnim minutama Zdrahala, strijelac ukupno osam zgoditaka, dok je najveća konstanta u redovima poraženog sastava bio vratar Mrkva s 13 obrana.

U sastavu Jordija Ribere najviše su pogodaka postigli Alex Dujšebajev i Angel Fernandez, njih pet, Perez de Vargas skupio je 11 obrana, a dobra vijest za španjolskog izbornika je ta da je opet gotovo svaki pojedinac u njegovom kadru uspio matirati protivničkog vratara.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.