EP 2020., Skupina I, 1. kolo, 16.01.2020, 18:15 h, Beč
Suci: Stevann Pichon, Laurent Reveret (Francuska)
27:23(13:8) Austrija
Austrija

Hrvatska odradila posao i pokazala da je spremna za Njemačku!

Branimir Korać • četvrtak, 16.01.2020.

Hrvatska nije dopustila iznenađenje na startu Glavnu runde Europskog prvenstva, igrala je protiv Austrije i svladala ju je bez većih problema s 27:23. Odlična obrana ponovno je bila ključ...

UKUPNO23102/24

Hrvatska nastavlja sa stopostotnim učinkom na Europskom prvenstvu. Odradila je dobru utakmicu protiv opasnog domaćina Austrije, znalo se otkud stiže najveća prijetnja i Hrvatska je to neutralizirala.

Mykola Bilyk nije se uspio razmahati, hrvatska obrana držala ga je pod kontrolom i Austrija se morala okrenuti nekim drugim rješenjima. Bilyk i Janko Božović nisu napravili ništa, Robert Weber odradio je ono što se od njega očekivalo, a to nije bilo dovoljno.

Posebno dobro Hrvatska je odradila posao u obrani gdje je u prvom poluvremenu potpuno ugušila Austriju. Austrijanci nisu imali baš nikakve šanse, nisu dolazili do čistih situacija za šut i iako je Marin Šego branio svih 30 minuta i imao je samo jednu obranu, Austrija je u prvom poluvremenu postigla tek osam golova.

Nakon 13:8 na odmoru, došlo je kao do malog opuštanja, ali Austrija to nije uspjela iskoristiti i Hrvatska je održavala vodstvo bez ikakvih problema.

Uspjeli su Austrijanci u nekoliko navrata smanjiti na četiri gola zaostatka, imali su priliku doći i na minus tri, ali nisu uspjeli, priključio se i Šego s nekoliko obrana i Hrvatska je mirno privela susret kraju.

Zlatko Horvat postigao je šest golova, po pet su dodali stopostotni Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić koji je šutirao 5/9, ali igračem utakmice proglašen je Luka Stepančić sa šutom 4/10.

Šest golova kod Austrije postigao je Robert Weber, a Thomas Eichberger je skupio deset obrana.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.