EP 2020., Skupina I, 1. kolo, 16.01.2020, 20:30 h
Bjelorusija 23:31 Njemačka
Njemačka

Njemačka nadigrala Bjelorusiju i svladala je istim rezultatom kao i Hrvatska

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.01.2020.

Njemačka je odradila vrlo dobru utakmicu na startu glavne runde Europskog prvenstva. Slavila je protiv Bjelorusije s 31:23, identičnim rezultatom s kojim je i Hrvatska svladala ovu reprezentaciju...

I posljednja utakmica dana završila je bez iznenađenja. Iako Njemačka u drugu fazu natjecanja nije prenijela bodove, a i dojam koji je ostavila u prijašnje tri utakmice nije bio nimalo uvjerljiv, susret protiv Bjelorusije držala je pod kontrolom od prve do zadnje minute.

Sastav Christiana Prokopa jakim je startom usmjerio utakmicu u željenom pravcu. Kastening i tri puta u nizu Pekeler pobrinuli su se za prvu konkretniju seriju koja je Njemačkoj nakon šest minuta igre donijela 6:2.

Bjelorusi su u periodu od četvrte do 12. minute postigli tek tri zgoditka, nešto malo više napadačkog uspjeha imali su krajem prvog dijela međutim na odmor se otišli s više nego komotnom njemačkom prednosti, +7.

Do četvrte 3:0 serije na susretu Nijemci su stigli nakon nešto više od pet minuta igre nastavka. Put do protivničke mreže redom su nalazili Kühn, Zieker i Kastening za dolazak na dva koraka do dvoznamenkaste razlike.

I sama je završnica pripala njemačkoj vrsti. Od 49. minute do kraja susreta u dresu Bjelorusije u strijelce su se upisali tek Kulješ, Baranov i Padšivalov, s druge strane njemački je sastav stigao do novih sedam pogodaka za u konačnici visokih 31:23.

Timo Kastening u ovu je pobjedu ugradio šest pogodaka iz jednako toliko pokušaja dok su po četiri pogotka postigli Kühn i Weber. Andreas Wolff skupio je 12 obrana, tri više od bjeloruskog vratarskog para. Šest pogodaka kod Bjelorusije postigao je Kulješ.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.