Zadar prelomio u trećoj četvrtini i slavio protiv Splita

Petar Jenjić • petak, 17.01.2020.

Zadar je na početku 16. kola domaćeg prvenstva na domaćem terenu bio bolji od momčadi Splita rezultatom 92:74...

Na startu 16. kola Premijer lige košarkaši Zadra stigli su do 15. pobjede kojom su ostali na vrhu ljestvice. Na domaćem su terenu bili bolji od Splita sa 92:74.

U petoj minuti Zadrani su vodili s 13:9, a do kraja četvrtine ubacili dva poena, što je Split iskoristio za dolazak do osam poena viška (23:15).

Do kraja poluvremena domaćin se uspio vratiti u egal, pa i prijeći u vodstvo (36:35), a susret je prelomio potpuno u trećoj četvrtini. Naime, tijekom tih deset minuta Zadar je ubacio 32, a primio tek 14 koševa te uoči posljednje dionice imao 19 poena viška (68:49).

Split se do kraja nije uspio približiti i zaprijetiti protivniku kojeg je predvodio Martin Junaković s 23 poena, dok je Jure Planinić dodao 14 poena.

Najbolji je u gostujućim redovima bio James Washington s 12 poena i šest skokova, dok su po 11 poena dodali Toni Perković i Darko Bajo (sedam skokova).