Cibona lako s Alkarom, Nakić predvodio Šibenku do pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 19.01.2020.

Jučer su odigrane četiri utakmice 16. kola HT Premijer lige, a u ukupno tri nismo vidjeli preveliku dramu oko konačnog pobjednika...

Cibona nije imala prevelikih problema protiv Alkara kojeg je porazila sa 103:72 te tako upisala 13. pobjedu sezone. Već je nakon prve četvrtine vodila s 25:11, a kako je vrijeme odmicalo ostalo je samo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Matic Rebec s 20 poena i šest asistencija, dok je Roko Prkačin dodao 18 poena i sedam skokova.

Goste je predvodio Hrvoje Vučić s 19 poena i osam skokova.

Do četvrte uzastopne pobjede stigla je Gorica koja je na domaćem terenu bila bolja od Sonik Puntamike s 91:74. Domaćin je susret potpuno prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio s 33:15 i uoči zadnje dionice vodio s 25 razlike (80:55).

Goricu je do pobjede predvodio Ivan Majcunić sa 17 poena, dok je Mislav Brzoja dodao 12 poena i pet skokova.

Šime Špralja bio je najbolji kod Sonika s 14 poena i pet skokova.

Do devete je pobjede sezone stigla Šibenka koja je slavila na gostovanju kod Škrljeva sa 90:87. U zadnjim minutama gostujuća momčad bila je u vodstvu, no domaćin se nije predavao i uvijek je bio vrlo blizu. U penal završnici smanjuje na minus jedan (88:87), no na drugoj strani Toni Nakić slobodnim bacanjima postavlja konačan rezultat.

Nakić je odigrao odličnu utakmicu koju je zaključio s 28 poena, dok je Tonko Vuko dodao 18 poena i devet skokova.

Mate Mandić s 18 poena i pet assitencija te Domagoj Vrkić sa 17 poena bili su najbolji kod Škrljeva.

Zabok na domaćem terenu nije imao problema protiv Hermes Analitice koju je svladao sa 92:71 te tako upisao sedmu prvenstvenu pobjedu. Već je u prvoj četvrtini stigao do vodstva 30:10, a prednost je sačuvao do kraja.

Sven Smajlagić predvodio je Zabok sa 17 poena, 11 skokova i pet asistencija, dok je Zvonimir Ćutuk dodao 16 poena.

Najbolji je kod Hermesa bio Roko Anzulović sa 17 poena.