Haaland terorizirao Jedvaja i društvo, Brekalo asistirao u porazu

Matej Kačan • subota, 18.01.2020.

Šest susreta odigrano je u u subotu poslijepodne u Bundesligi, a veliku pobjedu nakon preokreta kod Augsburga ostvarila je Borussia Dortmund, dok je Wolfsburg Josipa Brekala s 3:1 izgubio od Kolna...

Priča dana u njemačkom nogometu svakako je Erling Haaland. Mlada zvijezda koja je ove zime stigla u Dortmund postigla je hat-trick u svom debiju i to u 20 minuta. U susretu Augsburga i Borussije domaćin je vodio s 3:1 do 59. minute, a onda se pojavio mladi Norvežanin koji je stigao iz Salzburga.

U prvih sat vremena bolje i konkretnija ekipa bio je Augsburg koji je preko dva pogotka Niederlechnera i jednog Richtera vodio s 3:1 jer je na drugoj strani u 49. minuti strijelac bio Brandt. No jako težak dan za Tina Jedvaja i njegove kolege u obrani Augsburga počeo je u 56. minuti ulaskom Haalanda koji samo tri minute kasnije prvijencem smanjuje na 3:2. izjednačio je Jadon Sancho u 61. a Haaland u 70. svojim drugim pogotkom potpuno preokreće utakmicu.

Svoj treći gol u 20 minuta i čak peti Borussijin u pola sata Haaland postiže u 79. za debi iz snova i tri boda nakon velikog preokreta. Jedvaj je za poražene odigrao svih 90 minuta.

Drugi najefikasniji susret dana također je imao Hrvata na terenu. Köln je zaredao sa sjajne četiri pobjede, a u najnovijoj je kod kuće svladan Wolfsburg. Domaćinu je trebalo sat vremena da riješi sve dvojbe, a dvostruki strijelac je u 22. i nadoknadi prvog dijela bio Cordoba. Treći pogodak je dodao Hector, dok je u 66. na 3:1 smanjio Steffen na asistenciju Josipa Brekala. Brekalo je izašao u 77. minuti, a rezultat je ostao 3:1. Novopridošli Josip Pongračić nije bio u konkurenciji za sastav Wolfsburga.

I treći Hrvat je danas upisao poraz, a Andrej Kramarić je za svoj Hoffenheim ostao bez učinka za 90 minuta. Hoffenheim je kod kuće s 2:1 poražen od Eintrachta kojeg je u vodstvo u 18. minuti doveo Bas Dost. Izjednačio je Stafylidis početkom drugog dijela, ali Chandler nakon sat vremena nogometa donosi tri boda Frankfurtu i to na asistenciju Filipa Kostića.

Freiburg se i dalje drži u gornjem domu ljestvice, a tamo će i ostati i nakon ovog kola zahvaljujući pobjedom kod Mainza. Freiburg je sve riješio u prvom dijelu preko Kwon Chang-Hoona u 28. i Petersena u 41. minuti, a Mainzu je ostao tek počasni pogodak koji je djelo Matete u 82.

U dvoboju fenjeraša u Düsseldorfu kao pobjednik je izašao gostujući Werder iz Bremena. Pogodak vrijedan tri boda i približavanja mjestima koje znače spas i ostanak djelo je Niklasa Moisandera u 68. minuti. Moisander je danas bio centar svih zanimljivosti u susretu jer je isti igrač duboko u sudačkoj nadoknadi zaradio i crveni karton.

Na ljestvici je i dalje prvi RB Leipzig kojeg kasnije danas čeka dvoboj protiv Uniona iz Berlina, a jučer poraženi M'gladbach bi na drugom mjestu mogao preskočiti Bayern kojeg u nedjelju čeka dvoboj s Herthom u njemačkom glavnom gradu.