Bundesliga, 18. kolo, 19.01.2020, 15:30 h
Hertha Berlin 0:4 Bayern
Bayern

Bayern u drugom poluvremenu potopio Herthu, Perišić pogotkom zaključio dvoboj

Jan Šneler • nedjelja, 19.01.2020.

Bez većih problema Bayern je u 18. kolu Bundeslige svladao Herthu u Berlinu uz pogodak hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića...

Četvrti put zaredom Bayern je upisao pobjedu i smanjio razliku za vodećim RB Leipzigom na četiri boda. Na gostovanju u Berlinu kod Herthe očekivala se pobjeda Bavaraca, ali bez obzira na bolju igru do nje nisu stigli prelako.

Hertha se pokazala kao vrlo čvrst protivnik, barem ako gledamo prvi dio, a već su poznati Bayernovi problemi s realizacijom. Previše prilika potrebno je Bayernu da postigne pogodak i Bavarci nisu u prvom dijelu bez obzira na dominaciju, uspjeli zabiti za vodstvo.

Hertha BSC - Bayern München Rezultati uživo

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić imao je dobru priliku, ali nije se u prvom dijelu upisao u listu strijelaca. Ipak, u nastavku susreta neka druga priča. Bayern je još više pojačao napad i konačno se otvorilo u 60. minuti.

Perišić je lijepo spustio za Thomasa Mullera koji mirno poentira za 0:1. Samo tri minute kasnije Robert Lewandowski zabija novi pogodak, ali ovoga puta VAR se aktivira te se poništava pogodak gostiju. To pak nije poremetilo Bayern je samo deset minuta kasnije Lewandowski ulazi u listu strijelaca preciznim pogotkom s bijele točke.

Sada se gostima otvorilo jer u 76. minuti točku na i postavlja Thiago Alcantara odličnim udarcem u sam kut vratiju. Bilo je jasno da je pitanje pobjednika riješeno, ali Perišić je odigrao odličnu utakmicu i zaslužio je pogodak. U 84. minuti Muller je lijepo ubacio, a Perišić glavom zabio za konačnih 0:4.