EP 2020., Skupina I, 3. kolo, 20.01.2020, 20:30 h
Austrija 22:34 Njemačka
Njemačka

Rastrčana Njemačka održala lekciju Austrijancima

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 20.01.2020.

Nakon poraza protiv Hrvatske koji je prilično zabolio sve u i oko reprezentacije, Njemačka se podigla i visoko slavila protiv Austrije. Domaćin je igrao jako dobro u prvih 20 minuta, ali nakon toga ipak je Njemačka uzela stvari u svoje ruke...

Kada već ne mogu do borbe za odličja, Njemačka i Austrija motivirali su se borbom za peto mjesto. Za to im je trebala pobjeda kako bi došli u dobru poziciju u utrcio za trećim mjestom u skupini te je na kraju Njemačka ipak bila bolja s 34:22.

Nakon što je Španjolska u drugoj utakmici dana osvojila puni plijen, Njemačka je izgubila i onu minimalnu šansu za prolazak u polufinale. No poput španjolske vrste i sastav Christiana Prokopa upisao je ovog ponedjeljka više nego uvjerljivu pobjedu.

Poslije laganog zagrijavanja Nijemci su nakon ulaska u posljednjih deset minuta prvog dijela ubacili u brzinu više, dovoljno za tri pogotka prednosti na odmoru.

Austrija je u 20. minuti držala minimalno vodstvo, no nakon pogotka Poscha pa sve do posljednjeg u prvom dijelu, onom Santosa tek je dva puta Weber pogađao iza Bittera dok su njemački rukometaši u istom periodu postigli sedam zgoditaka.

Zahvaljujući novoj 3:0 seriji odmah na startu nastavka, ovoga puta u režiji dvostrukog strijelca Golle i Schmidta Njemačka je otišla na 19:13 i do kraja je ostalo tek pitanje s kolikom će razlikom svladati izabranike Aleša Pajoviča.

Točno deset minuta prije završetka susreta Pekeler je pucao na prazna vrata i pogodio za odlazak na +10. Do kraja se Njemačka uspjela i dodatno odvojiti za konačnih 34:22.

U dresu pobjedničkog sastava najveći su posao u napadu odradili stopostotni Tobias Reichmann s pet zgoditaka, a jedan više uz jedan promašaj upisao je Kastening. Vratar Bitter do kraja je skupio 15 obrana.

Reichmannu je s identičnim učinkom na drugoj strani uspio parirati tek Nikola Bilyk dok je četiri zgoditka postigao Posch. Austrijski vratarski par zaustavio se na sedam obrana.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.