EP 2020., Skupina I, 3. kolo, 20.01.2020, 18:15 h
Bjelorusija 28:37 Španjolska
Španjolska

Španjolci potvrdili mjesto u polufinalu, Bjelorusija izdržala tek poluvrijeme

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 20.01.2020.

Poznat je i drugi sudionik polufinala Europskog prvenstva iz gornjeg dijela ždrijeba. Hrvatskoj se pridružila Španjolska koja je svladala Bjelorusiju s vrlo uvjerljivih 37:28...

Uoči ovog dvoboja dosta toga bilo je jasno. Španjolci su trebali ostati neporaženi kako bi i matematički osigurali mjesto u polufinalu i prije posljednjeg kola, a Bjelorusiji je za ostanak u igri igrala samo pobjeda. Na kraju se ipak dogodio prvi scenarij, Špajnjolci su potvrdili kako su kvalitetniji i nadmoćniji protivnik te su zasluženo slavili.

Kada je u pitanju prvo poluvrijeme, osim samog početka Španjolska je u laganom ritmu održavala pogodak prednosti, a upravo se pri tolikoj razlici i otišlo na odmor. Za 17:16 pogodio je Sole s linije sedam metara.

Isti je igrač nešto ranije započeo jedinu španjolsku 3:0 seriju tijekom tih prvih pola sata igre. Negativnih 5:6 okrenuli Sole, Canellas i Aguinagalde, a posljednje bjelorusko vodstvo ono je iz 22. minute kada je sedmerac uspješno realizirao Vailupov.

Od 25. pa do 34. minute igralo se pogodak za pogodak, a potom je uslijedilo osam minuta tijekom kojih je Bjelorusija uspjela postići tek jedan zgoditak. Uspješan je s crte bio Karaljok, no s druge su strane Španjolci režirali dva 3:0 niza i 20 minuta prije kraja otišli na +5.

Do kraja je sastav Jordija Ribere uspio stići i do dvoznamenkaste razlike; tri minute prije kraja za +10 pogodio je Goni dok je točku na i ovog susreta, koji je Španjolskoj donio mjesto u polufinalu, stavio Baranov za konačnih 28:37.

U ovom zagrijavanju za Hrvatsku najbolji su bili stopostotni Fernandez sa sedam zgoditaka koliko je iz 10 pokušaja postigao i Sole. Jedan manje pogodak postigao je Maqueda. Na vratima je svoj dio posla s 15 odradio Gonzalo Perez de Vargas.

Osam pogodaka iz devet pokušaja postigao je Vailupov dok se šest puta u listu strijelaca u dresu Bjelorusije upisao Kulješ. Vratar Saldacenka skupio je pet obrana, pet više od nevidljivog Kišova.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.