EP 2020., Skupina II, 3. kolo, 21.01.2020, 16:00 h
Portugal 24:29 Slovenija
Slovenija

Portugal neće igrati u polufinalu, Slovenija korak bliže

Branimir Korać • utorak, 21.01.2020.

Nakon Švedske, poznata je još jedna reprezentacija koja neće igrati u polufinalu Europskog prvenstva. Porazom u susretu protiv Slovenije, otpao je i Portugal...

Portugal je odradio jako dobro Europsko prvenstvo, ali neće vidjeti polufinale. Za zadržavanje šansi za prolazak u polufinale, morao je svladati Sloveniju, međutim Vranješova momčad bila je uspješnija i slavila je 29:24.

Ova pobjeda Sloveniju je zadržala u igri za polufinale, ali još uvijek ne ovisi samo o sebi. Naime Mađarska je pobjedom u međusobnom dvoboju došla do boljeg omjera i ako na kraju bude imala isti broj bodova kao Slovenija, bit će u prednosti. Naravno, tu se još može stvoriti krug s još jednom reprezentacijom što bi uvelo nove brojeve u cijelu priču.

U prvom poluvremenu dvoboja protiv Portugala, vodila se velika bitka i do 18. minute kada je Portugal golovima Andrea Gomesa otišao na 10:8, nijedna momčad nije imala prednost veću od jednog pogotka.

Slovenija je to uspjela okrenuti i u 27. minuti povesti 14:12, ali u zadnje tri minute prvog dijela Portugal radi 3:0 i odnosi prednost na odmor.

U drugom poluvremenu dugo se igralo gol za gol, u 40. minuti Slovenija je uspjela doći do male prednosti i Portugal je prešao u ulogu reprezentacije koja hvata zaostatak.

Odluka je pala između 44. i 52. minute kada Slovenija radi 6:1 uz tri pogotka Jure Dolenca i preuzima vodstvo 27:22.

Do kraja susreta Portugal se nije uspio oporaviti i Slovenija je odnijela pobjedu 29:24.

Sedam golova kod Slovenije postigao je Blaž Janc dok su po šest dodali Jure Dolenec i Borut Mačkovšek. Kod Portugala Alfredo Quintana upisao je 15 obrana, a Andre Gomes zabio je šest golova.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.