EP 2020., Skupina II, 3. kolo, 21.01.2020, 18:15 h
Norveška 31:28 Island
Island

Norveška slavila protiv Islanda, ali još nije u polufinalu

Branimir Korać • utorak, 21.01.2020.

Norveška je nastavila stopostotan niz i upisala je pobjedu 31:28 i protiv Islanda. No, iako još nije prosula niti bod, matematički još uvijek nije osigurala polufinale...

Norveška izgleda možda i najbolje na ovom Prvenstvu, ali još uvijek nije osigurala polufinale što je pomalo i nevjerojatno. Međutim situacija u donjem dijelu ždrijeba rasplela se na takav način i Norveška će tek u zadnjem kolu potvrditi nastup u polufinalu. Doduše može i večeras doći do polufinala, ali da bi se to dogodilo, Mađarska ne smije pobijediti Švedsku.

Protiv Islanda nije bilo problema za Norvešku. Početak utakmice odlučio je pobjednika i kasnije nije bilo nikakve neizvjesnosti.

Island je užasno ušao u utakmicu i Norveška je već u devetoj minuti vodila 7:0. Činilo se da će Islanđani doživjeti tešku katastrofu, ali nakon gola Palmarssona, probudili su se i Islanđani i nisu dopustili Norveškoj još veće odvajanje.

Na poluvremenu je Norveška vodila 19:12 i u drugom dijelu Island je pokušavao smanjiti zaostatak.

U tome je i uspio, došao je na tri gola zaostatka što je na kraju bio i konačan ishod. U biti i nije tako loše prošao kada se pogleda kako je ušao u utakmicu i kakav je ishod prijetio.

U norveškim redovima Torbjorn Bergerud upisao je 13 obrana, Sander Sagosen dodao je devet golova, a Christian O'Sullivan šest. Kod poraženih Olafur Gudmundsson ubilježio je šest pogodaka.