EP 2020., Skupina II, 3. kolo, 21.01.2020, 20:30 h
Mađarska 18:24 Švedska
Švedska

Mađari nestali u zadnjih 12 minuta, Švedska napokon do pobjede

Mihaela Bradovski • utorak, 21.01.2020.

Švedska je upisala pobjedu u susretu trećeg kola skupine II protiv Mađarske s 24:18 i tako omogućila Norvežanima da već večeras proslave i matematički prolazak u polufinale Europskog prvenstva...

Vrlo bitna utakmica na kraju programa u utorak, Mađarska je igrala protiv Švedske i tražila pobjedu s kojom bi u zadnjem kolu imala sve u svojim rukama u borbi za finale Europskog prvenstva. Ipak nije uspjela, ostala je bez gola u zadnjih 12 minuta susreta i otišla u poraz. To znači da je Norveška sigurna u polufinalu, a Mađarska će joj se pridružiti samo ako svlada Portugal, a Slovenija pritom izgubi od Norveške.

Šveđani su tako svoje prve bodove u drugoj fazi natjecanja upisali zahvaljujući seriji pogodaka u posljednjih desetak minuta dvoboja. Ostatak susreta gledali smo izjednačene snage da bi Mađarska na samom kraju izgubila korak i u konačnici izgubila s 18:24.

Sastav Istvana Gulyasa na svojoj je strani imao raspoloženog Miklera s 14 obrana, no s druge strane terena njegovi su suigrači izgubili 12 lopti, a čak osam šutera na švedska vrata, od njih ukupno deset, završilo je ispod 50 posto uspješnosti šuta. S učinkom 1/5 posebno je slabo izdanje pružio Ligetvari.

Izjednačeno prvo poluvrijeme završeno je s minimalnih 10:9 na švedskoj strani, a kasnije se pokazalo kako su Mađarskoj u potpunosti pripale tek uvodne minute utakmice. Nakon 23. minute i pogotka Andreasa Nilssona za 6:5 pogodak za pogodak igralo se sve do 35. i zgoditka Pellasa s linije sedam metara.

Mađarska je preko Mathea novi egal uhvatila devet minuta kasnije i kada se očekivalo da će i ostatak dvoboja ponuditi rezultatsku neizvjesnost i borbu za bodove do samog kraja mađarski je sastav jednostavno stao.

Pomogao je tome i Appelgren koji je na kraju zaustavio 11 protivničkih šuteva, a 6:0 serijom u režiji Petterssona, Pellasa, Arnessona, Lagergrena i igrača susreta Gottfridssona Švedska je makar u toj završnici svojim navijačima pružila djelić onoga što se od nje na Euru očekivalo.

Pet su pogodaka postigli Gottfridsson i Pellas, a jedan manje dodao je Andreas Nilsson. S druge strane, kod neučinkovitih Mađara četiri se puta u listu strijelaca upisao Zoltan Szita.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.