EP 2020., Skupina I, 4. kolo, 22.01.2020, 16:00 h, Beč
22:22(11:12) Španjolska
Španjolska

Hrvatska se vratila iz ogromnog minusa, Španjolska remijem na vrhu

Branimir Korać • srijeda, 22.01.2020.

Hrvatska i Španjolska remizirale su 22:22 u posljednjem kolu skupine I. Na krilima sjajnog, ali na kraju ozlijeđenog, Igora Karačića, Hrvatska je uspjela vratiti se iz šest golova minusa i u tijesnoj završnici izvući remi...

UKUPNO2202/23

Hrvatska rukometna reprezentacija bila je jako blizu pobjedi protiv Španjolske i prvom mjestu u skupini, ali na kraju nije uspjela. Morala se zadovoljiti remijem 22:22.

Rezultat kao rezultat nije loš, igra je bila bolja u završnici kada se Hrvatska čudesno vratila u utakmicu, ali sve to je manje bitno, važnije je kakvo će biti stanje s Lukom Cindrićem i Igorom Karačićem.

Cindrić nije igrao zbog problema s ozljedom lista, a Karačić je vukao cijelu utakmicu i u završnici susreta u sudaru s Dujšebajevim stradalo je koljeno i morao je uz pomoć napustiti parket.

Karačić je do tog trenutka doslovno briljirao, zabio je deset pogodaka, ali završnicu je popratio s klupe i pitanje je hoće li biti spreman za polufinale.

U prvom poluvremenu igralo se dugo gol za gol, nije bilo nekih velikih odvajanja i tek drugo poluvrijeme donijelo je stvaranje razlike.

Fantastičan ulazak u drugo poluvrijeme imao je Alex Dujšebajev. Hrvatska je griješila u napadu, kao da je nestalo samopouzdanja i uvukla se nekakva nesigurnost i Španjolska je napravila razliku.

Na krilima Dujšebajeva Španjolska je napravila seriju 6:1, sam Dujšebajev tu je zabio četiri gola i Hrvatska se našla u problemima.

15 minuta prije kraja Hrvatska je krenula s povratkom. Napravljena je serija čak 8:1, Hrvatska je preuzela vodstvo i povela 22:21.

Španjolska je izjednačila golom Aleixa Gomeza iz sedmerca na 22:22, Hrvatska je imala zadnji napad, ali Duvnjakov šut nije ušao.

Španjolci su do kraja susreta samo čekali kraj, nisu niti pokušavali doći do pogotka, znali su da im je bod dovoljan za prvo mjesto.

Hrvatska je i dalje neporažena na ovom Europskom prvenstvu i ide u Stockholm na polufinale. Nadamo se u punom sastavu.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.