EP 2020., Skupina II, 4. kolo, 22.01.2020, 18:15 h
Norveška 33:30 Slovenija
Slovenija

Hrvatska u polufinalu ide na Norvešku, odmarali i Norvežani i Slovenci

Branimir Korać • srijeda, 22.01.2020.

Hrvatska je saznala protivnika u polufinalu Europskog prvenstva. Bit će to vrlo snažna Norveška koja je u svojoj skupini uzela sve pobjede, a u zadnjem kolu bila je bolja od Slovenije...

Nakon što je Hrvatska remizirala sa Španjolskom u zadnjem kolu i završila nastup u skupini na drugom mjestu, ostalo je za vidjeti tko će joj biti protivnik u polufinalu.

Kao što se i očekivalo, bit će to Norveška. Protiv Slovenije nije koristila Bergeruda, Sagosena, Overbyja, Jondala, Bjornsena, O'Sullivana, ali bez obzira na to upisala je pobjedu. I Slovenci su isto odmarali, uopće nisu igrali Ferlin, Dolenec, Bombač, a tek po pet minuta igrali su Blagotinšek i Janc.

Bit će definitivno teško, ali sada su ostale četiri najbolje reprezentacije koje imaju svaka svoje argumente.

Dvoboj između Norveške i Slovenije protekao je u izjednačenoj igri, Norveška je uglavnom bila u prednosti, a Slovenija smanjivala zaostatak. Na odmor se otišlo s vodstvom Norveške 14:13.

U drugom poluvremenu Slovenija se držala u prvih desetak minuta, ali nakon norveške serije 3:0 za odlazak na 24:19, pitanje pobjednika je odlučeno.

Još je jednom Slovenija zaprijetila u završnici kada je smanjila na 30:29, ali Norveška preko Tangena i Blonza ekspresno bježi u mirne vode i slavi 33:30.

Najbolji kod Norveške bili su Kevin Gulliksen sa sedam golova, a po pet su dodali Overjordet i Tangen. Kod poraženih po pet golova zabili su Cehte i Kodrin.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.