EP 2020., Skupina II, 4. kolo, 22.01.2020, 20:30 h
Švedska
Švedska 32:25 Island
Island

Švedska daleko od borbe za odličja s dvije vezane pobjede završila s nastupom na EP-u

Branimir Korać • srijeda, 22.01.2020.

Švedska je nastup na Europskom prvenstvu zaključila s dvije uzastopne pobjede. Buđenje je jednostavno došlo prekasno i te dvije pobjede nisu ništa značile u borbi za polufinale, Švedska je odavno prokockala svoje šanse...

Švedska i Island odradili su posao u zadnjem kolu skupine II Europskog prvenstva. Utakmica bez posebnog značaja, obje reprezentacije bile su miljama od borbe za odličja i na kraju neće biti posebno zadovoljne ovim nastupom.

Šveđane su mnogi vidjeli kao glavne kandidate za zlato, a oni su prvi otpali iz borbe za polufinale. S druge strane Island je krenuo fantastično, svladao je Dansku, ali po tko zna koji put je potvrdio kako je nekonstantan.

Ovaj dvoboj bio je odrađivanje posla, a bolje su ga odradili domaćini. Island je još jednom vrlo loše otvorio utakmicu, tu se Švedska odvojila i u završnici poluvremena samo je stvorila toliku prednost da je Islanđani nisu više mogli stići.

Prvo poluvrijeme Šveđani su zaključili s 4:1, Jim Gottfridsson je tu ugradio dva gola i na odmor se otišlo s 18:11 za Švedsku.

U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu i Island nije nijednom uspio smanjiti zaostatak ispod sedam razlike, ali isto tako Švedska nije nijednom pobjegla na dvoznamenakstu razliku.

Ono što nije bilo dobro dogodilo se u zadnjih deset minuta kada je ozljedu zaradio Mikael Appelgren te je napustio parket i otišao u svlačionicu. Appelgren je na kraju s deset obrana proglašen igračem utakmice, a nagradu je umjesto njega preuzeo Andreas Palicka.

Švedska je u konačnici slavila 32:25.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.