EP 2020., Skupina II, 4. kolo, 22.01.2020, 16:00 h
Portugal 34:26 Mađarska
Mađarska

Mađari se potpuno raspali i ostali bez šanse za prolazak u polufinale

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.01.2020.

Portugal je u zadnjem kolu grupne faze pregazio Mađarsku s 34:26 i tako je ostavio Mađare bez plasmana u polufinale Europskog prvenstva i razveselio Sloveniju koja će se boriti za odličja...

Mađarska nije izdržala. Do zadnja dva kola u skupini II bila je u odličnoj poziciji, imala je "break" ispred Slovenaca jer ih je svladala, ali onda su uslijedili porazi od otpisanih Švedske i Portugala i Mađarska ostaje bez polufinala. Ovaj drugi susret s Portugalcima došao je u posebno neugodnom trenutku jer je sa Švedskom igrala večer ranije u zadnjem terminu, a dvoboj s Portugalom došao je na startu drugog dana.

Ključne minute prvog dvoboja dana skupine II odigrane su na polovici drugog dijela. Mađarsku su mrežu tada redom pogađali Areia, Branquinho te dva puta Borges.

Portugalska je vrsta zahvaljujući tih 4:0, svojoj najvećoj seriji na susretu, otišla na 26:20 što Mađari do kraja nisu uspjeli popraviti.

Kada je prvo poluvrijeme u pitanju, dva razlike na odmoru Portugalci su gradili s nekoliko mini serija, dok je Mađarska, pokazalo se na kraju, posljednji puta najbliža pozitivnom rezultatu bila u 23. minuti kada je Boka pogodio iz kontranapada.

S dva pogotka prednosti i dva nova zgoditka odmah na otvaranju nastavka Portugal je gurnuo mađarski sastav u još veće probleme.

Još od kraja prvog dijela kada je konačnih 14:16 na odmoru postavio Ligetvari pa sve do 49. minute portugalsku su mrežu uspješno gađala tek dvojica igrača - Ligetvari (4) i Mathe (3).

Posljednjih desetak minuta portugalskoj je vrsti ostalo tek da mirno završi posao do kraja. Nakon što je Portugal probio granicu od pet pogodaka razlike Mađarska više nije imala šanse, do kraja je uspjela parirati tek igrom pogodak za pogodak.

Sedam je zgoditaka u dresu pobjedničkog sastava postigao Moreira dok su po pet pogodaka na drugoj strani postigli Balogh i Banhidi.

Mikler i Szekely kao i Quintana i Gomes danas su na sebe preuzeli manji dio tereta. I jedan i drugi vratarski par zajedničkim je snagama skupio osam obrana.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.