Hermes nadvisio Škrljevo u dvoboju začelja, Cibosi sigurni u Šibeniku

Matej Kačan • ponedjeljak, 27.01.2020.

Dva susreta 17. kola HT Premijer lige odigrana su u nedjelju, a posebno je zanimljivo bilo u Draženovom domu gdje je odigran derbi začelja...

U dvoboju začelja u ranom terminu na rasporedu u 12 sati Hermes Analitica je svladala Škrljevo kojem nisu pomogla ni nova pojačanja. Hermes je do posljednje četvrtine konstantno gubio, ali je u posljednjih deset minuta došlo do preokreta.

U četvrtu četvrtinu ušlo se sa šest poena viška za goste. No Hermesova rotacija od tek sedam ljudi uspjela je sačuvati dovoljno snage za veliki posljednji juriš u kojem je postignuto čak 28 poena, a dopušteno 18 za preokret i 88:84 pobjedu.

Maksimalno su se istrošili Kordić, Svoboda i Kalpić koji su odigrali po 40 minuta, a najvećih 20 su ubacili Kordić i Julijan Rajić. Škrljevu nije pomogla ni sjajna rola novog igrača Nika Slavice koji je za 27 minuta u debiju ubacio 26 poena uz osam skokova, a 19 je zabio Domagoj Vrkić.

U kasnijoj utakmici nije bilo rezultatske neizvjesnosti. Cibona je u prvom poluvremenu na Baldekinu stvorila dovoljnu zalihu prednosti iako je prije samo 24 sata u Zagrebu izgubila od Budućnosti. Nakon 10 minuta bilo je 26:20, a na poluvremenu je na semaforu svijetlilo 54:35 te si je Ivan Velić mogao dozvoliti da malo više rotira i da priliku nekim mlađim igračima.

Tako je čak 32 minute na terenu proveo Roko Prkačin, a svoju su priliku u završnici dobili i Danko Branković te Sandro Rašić. Smanjila je Šibenka malo u trećoj dionici, ali ipak Cibosi odlaze do uvjerljive 96:76 pobjede.

Prkačin je dobro iskoristio minutažu te je ubacio 22 poena uz 11 skokova, a 19 je dodao Marko Ramljak. Kod Šibenke je jedini na razini zadatka bio Ivan Vraneš s 23 poena i osam skokova, ali prave pratnje nije bilo.