Sonik iznenadio Zabok u Jazinama, Split rutinski slavio protiv Dubrave

Matej Kačan • subota, 25.01.2020.

Odigrana su dva susreta 17. kola HT Premijer lige, a u obje utakmice su slavili dalmatinski domaćini...

Po svemu sudeći, imamo novog kandidata za doigravanje u HT Premijer ligi. Sonik Puntamika je kod kuće svladala Zabok te se sa šestom pobjedom približila na tek pobjedu zaostatka za osmim mjestom na kojem leži današnji suparnik. Tako je Puntamika pobjegla od donje trojke i s više ili manje osigurani ostankom može hvatati doigravanje.

Ipak, Zabočani su bolje krenuli u susret. Vukao je Luka Tomas te gosti nakon deset minuta vode 20:15. Preokrenuli su domaćini u drugoj dionici, a napadački ih je poveo Petar Marić pokazavši zašto je doveden iz Zadra.

Treća dionica je protekla u egalu u kojem se ipak bolje snašao gost pa se u posljednjih deset minuta ulazi s neriješenim rezultatom. U četvrtoj četvrtini Zabok je limitiran na samo devet poena. Zaigrali su domaćini sjajnu obranu i s 18:9 odjurili na konačnih 75:66 i pobjedu.

Puntamiku su do slavlja vodili najiskusniji pa je Šime Špralja ubacio 15 poena, dok je Marić dodao 13 uz šest dodavanja. 22 je kod Zaboka ubacio Luka Tomas, ali je ipak većinu zabio u prvom dijelu.

Nikakvih problema nisu imali Splićani protiv Dubrave. Košarkaši Splita su već u prvoj dionici ubacili 28 poena, a u drugoj 26 pa su već na poluvremenu imali 54:31 i velikih 23 razlike. Drugo poluvrijeme poslužilo je za održavanje razlike i rastrčavanje onih s manjom minutažom. Zato nitko nije igrao preko 22 minute, a Splićane može veseliti i povratak te 15 odigranih minuta Pavla Marčinkovića.

Završilo je sa sigurnih 93:71, a maksimalnih 16 kod domaćina je ubacio Tomislav Gabrić, dok je 13 dodao Toni Perković. Kod gostiju je jedini na razini bio Amerikanac Hortman s 19 poena uz osam skokova.