Cibona se dobro držala, Budućnost ipak slavila u Draženovom domu

Matej Kačan • subota, 25.01.2020.

U 17. kolu ABA lige košarkaši Budućnosti su nakon tijesne partije slavili s 87:78 protiv Cibone u Draženovom domu...

Dugo je Cibona odolijevala napadima Budućnosti, bila je čvrsta, pa čak i vodila krajem druge i početkom treće dionice, ali je ipak morala kapitulirati. Trud se ipak ne piše u tablicu pa Cibosi moraju nakon 87:78 za Podgoričane ostati na pet pobjeda, dok je Budućnost došla do 13. u 17 susreta.

Više puta je Budućnost pokušavala pobjeći, ali bi se domaćin uvijek vračao. Prvi takav slučaj imali smo u prvoj dionici kad Budućnost ima 17:9, ali Marko Ramljak i Shane Gibson dobrom rolom vraćaju rezultat na minimalnih 27:25 u korist gostiju nakon 10 minuta.

Egal se nastavio kroz cijelu drugu dionicu, ali je Cibona s nekoliko dobrih napada dva Roka, Badžima i Prkačina preuzela minimalno vodstvo koje drži i na poluvremenu, a koje je se otopilo odmah početkom treće dionice velikom 9:0 serijom gostujućih Amerikanaca predvođenih Justinom Cobbsom.

Od tada Cibona više neće preuzeti vodstvo do kraja iako je nekoliko puta došla blizu zahvaljujući gostujućim greškama u napadu te dobrim napadačkim reakcijama Filipa Bundovića u posljednjoj četvrtini. Ipak je Petar Popović poveo ključno odvajanje gostiju, dok su posao završili Cobbs i Sean Kilpatrick za 87:78 gostiju što je bio i konačan rezultat.

Cobbs je ubacio 24 poena uz sedam dodavanja kod gostiju, a pratio ga je Hassan Martin s 15 ubačaja. Kod Cibone je Bundović ubacio 18, dok je 11 zabio Badžim.

Ciboni se nastavlja težak raspored jer već u nedjelju gostuje u Šibeniku u sklopu HT Premijer lige.