Zadar pregažen u Pioniru, Partizan odjurio nakon sporog početka

Matej Kačan • subota, 25.01.2020.

U 17. kolu ABA lige košarkaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Partizana. U Beogradu je domaćin slavio s 87:60...

Otužno. To je riječ kojom bismo mogli nazvati partiju kakvu su košarkaši Zadra pružili u Beogradu, pogotovo napadački. Zadrani su u prvih 20 minuta ubacili tek 26 poena, a s 1/26 s trice su i postavili neke negativne šuterske rekorde.

Vrlo tvrdo se igralo kroz prvih 15 minuta u Pioniru. Nakon pet minuta igre je bilo tek 4:1 za goste, a na kraju prve dionice Zadar vodi 13:12. Rijetko viđena napadačka oskudica na obje strane je trajala do polovice druge dionice i 19:19, a onda je Partizan upalio motore.

Domaćin je od tih 19:19 napravio 24:7 seriju i već do poluvremena riješio svaku sumnju u to tko će biti pobjednik u Pioniru. Jednako je Partizan krenuo i u treću dionicu pa je poveo s 54:28, ali su se onda probudili Domagoj Vuković i Stefan Fundić koji zabijaju svih 16 poena Zadra do kraja te dionice i smanjuju na 61:44.

Svaka rezultatska neizvjesnost bila je odavna gotova pa je posljednjih deset minuta poslužilo za čekanje kraja, a Partizan je smogao snage za još jednu seriju i približavanje razlike brojki 30. Posljednji koš na utakmici djelo je Domagoja Vukovića, a znakovito je to da je to bila prva pogođena trica Zadrana koji su gađali 1/26 što je najviše upućenih trica na jednu pogođenu u povijesti ove lige.

Do te trice Vukovića Zadar je bio na putu da sruši rekord najgore tricaške partije u povijesti jer rekord drži Radnički s 0/18. Igrači Partizana su napadačke napore i ovlasti podijelili ravnomjerno pa su najviše ubacili Ognjen Jaramaz i James McAdoo s po 13 poena. Kod Zadra je 19 ubacio Fundić.