Dubrovnik u zadnjim sekundama do pobjede, Sesvete tijesno svladale Umag

Petar Jenjić • nedjelja, 02.02.2020.

Jučer su odigrane tri utakmice 13. kola Paket 24 Premijer lige u kojima su sve tri pobjede ostvarile domaće momčadi, Dubrovnik, Poreč i Sesvete...

U dramatičnoj završnici do pobjede je stigao Dubrovnik, svoje treće ove sezone, a druge u zadnja tri kola. Na domaćem je terenu svladao Varaždin s 27:26. Gostima je Jurica Vidaček donio izjednačenje u zadnjoj minuti, ali je domaćin do pobjede stigao osam sekundi prije kraja golom Tomislava Nuića.

Nuić je u pobjedi Dubrovnika zabio šest golova, a isti broj golova dodao je Nikša Bušlje. Goste su s po pet pogodaka predvodili Tomislav Špruk i Frano Vujović.

Drugu uzastopnu pobjedu upisao je Poreč koji je na domaćem terenu bio bolji od Zameta sa 26:23. Domaćin je na poluvremenu vodio s 14:11, a u 55. minuti imao je šest golova viška (26:20). Do kraja gosti ublažavaju poraz.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Filip Perić sa sedam golova. Goste je s devet pogodaka predvodio Veron Načinović.

Petu pobjedu u sezoni ubilježile su Sesvete koji su na domaćem terenu bile bolje od Umaga sa 27:26 te mu tako nanijeli šesti poraz. Ključnim se pokazao pogodak Darka Krndelja za 27:25, a do kraja je Marin Sinčić samo ublažio poraz Umažana.

Darko Krndelja ujedno je bio prvi strijelac svoje momčadi, dok je goste predvodio Filip Glavaš s devet golova.