Ansu Fati s dva gola srušio Levante, Rakitiću cijela utakmica, Getafe slavio kod Bilbaa

Petar Jenjić • nedjelja, 02.02.2020.

Danas je odigrano šest utakmica 22. kola španjolske Primere u kojoj je do pobjede stigla Barcelona protiv Levantea, važne bodove upisao je i Leganes, dok je Sevilla remizirala s Alavesom...

Pobjedu i korak za Real Madridom zadržala je Barcelona koja je večeras svladala Levante na Camp Nou, i to s rezultatom 2:1. Oba pogotka Katalonci su postigli u prvom poluvremenu, a gosti su u završnici samo ublažili poraz.

Pola sata nije se mijenjao rezultat, a tada je Barcelona u razmaku od minute i pol stigla do dva gola. Oba puta poentirao je Ansu Fati, a oba je puta asistent bio Leo Messi

Prvi puta Argentinac ga je sjajno proigrao u prostor, a ovaj se sjurio prema kaznenom prostoru, dok ga je drugi put proigrao u šesnaestercu, a mladi nogometaš iskosa matirao protivničkog vratara.

Barcelona je bila bolja u ostatku utakmice, no niti gosti nisu ostali bez svojih prilika. Tako su u drugoj minuti sudačke nadoknade smanjili zaostatak, a strijelac je bio Ruben Rochina. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret za domaću momčad.

Važnu pobjedu u borbi za ostanak upisao je Leganes koji je na domaćem terenu bio bolji od Real Sociedada rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 20. minuti pogotkom Alexandera Isaka. Rezultat je poravnao Kenneth Omeruo u 49. minuti, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pobjedu donio Oscar sjajnim šutem iz slobodnog udarca.

Bodove su podijelili Eibar i Betis koji su odigrali 1:1. Gosti su preko Nabila Fekira poveli u sedmoj minuti, da bi osam minuta kasnije Fabian Orellana iz penala donio bod Eibaru.

Treću uzastopnu pobjedu upisao je Getafe koji je slavio na gostovanju kod Athletic Bilbaa s 2:0. Za vodstvo je zabio Damian Suarez u 36. minuti, a pobjedu je potvrdio Jaime Mata početkom drugog poluvremena iz penala.

Sevilla je na domaćem terenu odigrala "samo" 1:1 protiv Alavesa. Gosti su stigli u vodstvo u 70. minuti preko Joselua, dok je sedam minuta kasnije bod domaćoj momčadi donio Ocampos iz penala.

Do četvrte pobjede u zadnjih pet utakmica, a desete ukupno, stigao je Villarreal koji je danas na domaćem terenu s 3:1 bio bolji od Osasune.

U samoj završnici prvog poluvremena domaćin je poveo kada se Paco Alcacer sjurio prema kaznenom prostoru i poentirao. Početkom nastavka gosti dolaze do izjednačenja, a glavom je loptu u gol skrenuo Aridane.

Ipak, Villarreal dolazi do pobjede. Prvo je za vodstvo zabio Ruben Pena, a Santi Cazorla iz kaznenog udarca potvrdio tri boda.