Roma 2:3 Bologna
Bologna

Bologna na krilima Muse Barrowa nakon osam godina slavila na Olimpicu

Marjan Kreševac • petak, 07.02.2020.

U prvom susretu 23. kola Serie A Roma je na svom stadionu ugostila Bolognu. Iako u problemima s igračkim kadrom zbog ozljeda i suspenzijama, domaća momčad nema nikakvo opravdanje za večerašnji poraz...

U poslijednih pet susreta Serie A Roma je upisala tri poraza, za te poraze mogu se naći objektivni razlozi u izostanku igrača što zbog ozljeda, a što zbog suspenzija uslijed kartona. Večeras su se domaći nogometaši nadali upisati sva tri boda, a tu nadu davala im je činjenica što je Bologna u posljednjih 12 međusobnih susreta slavila tek jednom dok posljednja pobjeda na Olimpicu datira iz davne 2012. godine.

Ali na kraju svega ostala im je samo nada jer bodovi su otišli gostima koji su znali kazniti svu konfuznost u igri Rome, a posebno njezinog posljednjeg reda. Nakon uvodnih minuta i ispitivanja snaga, da će ovo biti teška i mučna noć u Rimu dalo se naslutiti u 18. minuti. Musa Barrow uputio je s desne strane jedan prizeman centaršut koji je domaća obrana nonšalantno propustila do Riccarda Orsolinija koji ne griješi i dovodi goste u vodstvo.

Šok i muk na tribinama, vjerojatno nitko u gledalištu nije očekivao baš ovakvo otvaranje susreta. No ono se ipak dogodilo, a domaći nogometaši su se pobrinuli da se što prije zaboravi. U 22. minuti jednu prizemnu loptu upućenu s lijeve strane na drugu stativu gostujući branič Stefano Denswil u pokušaju čišćenja na njegovu veliku žalost šalje u vlastitu mrežu.

Brzo izjednačenje trebalo je dati Romi dodatni motiv da zaigra malo bolje na terenu, ali dogodilo se upravo suprotno. Samo četiri minute kasnije, točnije u 26. minuti Barrow je okušao sreću udarcem s ruba šesnaesterca. Netko je skrenuo loptu i Pau Lopez je ostao nemoćan. Rezultat na semaforu je 1:2.

Pokušavala se Roma još jednom vratiti iz rezultatskog ponora, ali svi ti pokušaji bili su jalovi, bez konkretne opasnosti po gostujuća vrata. Bologna je čvrsto stajala na terenu, imala više loptu u svojim nogama i konkretnije prijetila, a za svoj trud nagrađena je u 52. minuti. Ponovno je na sceni bio iznimno raspoloženi Barrow koji je napravio sjajan solo prodor i pucao unutar šesnaesterca. Lopez nije uspio obraniti šut, a lopta je ušla u donji desni kut.

Tračak nade za domaće pojavio se u 73. minuti kada je Henrih Mhitarjan pospremio centaršut glavom u desne rašlje. Asistenciju za pogodak upisao je Bruno Peres no do kraja nije bilo promjene rezultata i gosti zasluženo odnose bodove s Olimpica nakon osam godina posta. Izdvojit ćemo do kraja samo još pokušaj Edina Džeke iz 80. minute koji je odlično pucao, ali gostujući vratar fantastičnom reakcijom sprječava novo izjednačenje.

Nikola Kalinić ušao je u igru u 79. minuti susreta i u tom kratkom periodu nije ostvario nikakav pozitivan pomak u igri svoje momčadi.