Rebić i Brozović zabijali u fantastičnom Derbyju della Madonnina, Milan ispustio dva gola viška

Branimir Korać, Jan Šneler • nedjelja, 09.02.2020.

Sjajan Derby della Madonnina gledali smo u sklopu 23. kola Serie A, a susret su između ostalog obilježili pogoci hrvatskih reprezentativaca...

Utakmica koja je mogla zadovoljiti sve koji su je od početka do kraja pratili. Derby della Madonnina ili gradski derbi Intera i Milana imao je sve: veliko vodstvo "gostiju", sjajan preokret i uz to, za hrvatske navijače, dva pogotka Vatrenih Ante Rebića i Marcela Brozovića.

Inter - Milan Rezultati uživo

Od samog početka susret je bio uzbudljiv. Već nakon devet minuta igre Hakan Calhanoglu pogodio je okvir gola, a nešto kasnije udarac Diega Godina prošao je malo pored vrata Milana. Iako je Inter bio favorit prije početka susreta, Milan je jako dobro ušao u utakmicu i možemo slobodno reći da je dobar dio prvog dijela pripao upravo Rossonerima.

Naravno, govorimo o periodu do 40. minute jer nakon toga Milan je dobru igru okrunio s dva pogotka. Zlatan Ibrahimović nakon jednog ubačaja glavom je spustio loptu za Rebića koji iz velike blizine lagano zabija za 0:1. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela, nakon kornera, Frank Kessie prosljeđuje loptu do Ibrahimovića koji ne griješi u ovakvim situacijama i donosi gostima povećanje vodstva.

Na odmoru je Antonio Conte sigurno očitao bukvicu svojim igračima jer su primili dosta naivno dva pogotka. To je očito urodilo plodom jer je u 51. minuti Inter došao do smanjenja. Strijelac je bio Brozović i to u svom stilu. Nakon jedne nakratko odbijene lopte, hrvatski reprezentativac je isprve tukao s dvadesetak metara i pogodio sam kut gola Milana.

Blitzkrieg Intera urodio je plodom par minuta kasnije. Alexis Sanchez primio je dubinsku loptu i ostavio ju za Matiasa Vecina koji pogađa praktički prazna vrata za 2:2. Isprva se činilo da je Sanchez bio u zaleđu, međutim usporedna snimka pokazala je kako je zbog ispružene noge Andree Contija, Čileanac bio u dozvoljenoj poziciji.

Milanova dotad dobra predstava i velika prednost počela se urušavati. Inter je nanjušio krv i počeo igrati sve bolje. U skladu s tim vidljiv je pomak u napadačkim akcijama domaćeg sastava. Potpuni šok za goste donio je Stefan de Vrij koji je poentirao glavom u 70. minuti. Sve dvojbe mogao je riješiti Christian Eriksen desetak minuta kasnije, ali njegov udarac odsjeo je na gredi.

Kako momčad u kojoj igra veliki Ibrahimović nikada ne treba podcijeniti pokazala je situacija iz 90. minute. Vremešni Šveđanin lijepo je tukao iz blizine, ali je pogodio stativu i ostalo je 3:2 za Inter. Na žalost gostiju ne zadugo jer u trećoj minuti nadoknade Romelu Lukaku zabija za 4:2 i potvrđuje pobjedu Intera.

Brozović, koji je ujedno bio kapetan Intera, odigrao je svih 90 minuta i bio jedan od ponajboljih u pobjedničkom sastavu. S druge strane, Rebić je donio vodstvo Milanu, odigrao sasvim solidnu utakmicu, a iz igre je izašao u 84. minuti kada je umjesto njega ušao Giacomo Bonaventura.

Ova pobjeda bit će velik podstrek Interu za nastavak sezone jer su iskoristili kiks Juventusa i ponovno zasjeli na prvo mjesto iako imaju isti broj bodova. S druge strane, Milan je propustio veliku priliku i još uvijek drži 10. mjestu s 10 bodova manje od Atalante koja je četvrta i jedna od onih u igri za Ligu prvaka.