Odličan nastup Bendera u pobjedi Wisconsina, Šamanić vrlo dobar u slavlju Spursa

Petar Jenjić • subota, 08.02.2020.

Noćas su na parketima NBA G lige bili Dragan Bender i Luka Šamanić. Obojica su upisala pobjede, jedan s Wisconsin Herdom, a drugi s Austin Spursima...

Na vrhu Istočne konferencije nalazi se Wisconsin Herd koji je noćas na domaćem terenu bio bolji od Fort Wayne Mad Antsa sa 127:119. Domaćin je susret prelomio u posljednjoj četvrtini gdje je imao i 19 poena viška, da bi gosti do kraja uspjeli tek ublažiti poraz.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Jaylen Adams s 37 poena i osam skokova, a slijedio ga je Dragan Bender koji je dodao 25 poena (12/17 iz igre, slobodna bacanja 0/1), deset skokova, četiri asistencije, ali i četiri izgubljene lopte za 35 minuta u igri.

Gostujuću momčad predvodio je Alize Johnson s 31 poenom.

Četvrtu uzastopnu pobjedu upisali su Austin Spursi koji su slavili kod Northern Arizona Sunsa sa 130:122 te im tako nanijeli peti poraz zaredom.

Chimezie Metu s 24 poena i šest skokova bio je najbolji kod Spursa, a Luka Šamanić dodao je 18 poena uz šut iz igre 6/16, čemu je dodao četiri skoka za 29 minuta na terenu.

Jared Harper ubacio je 29 poena kod Sunsa.