Niz Raptorsa se nastavlja, Wiggins debitirao u porazu Warriorsa

Petar Jenjić • nedjelja, 09.02.2020.

Noćas je odigrano još sedam utakmica na NBA parketima. S pobjedama nastavljaju Toronto Raptorsi, Sacramento Kingsi tricama su napunili koš San Antonio Spursa, dok su LA Lakersi svladali Golden State Warriorse za koje je igrao Andrew Wiggins...

Toronto Raptorsi ne staju s pobjedama, a noćas su upisali i 14. zaredom, i to protiv Brooklyn Netsa na domaćem terenu sa 119:118. Domaćin je preuzeo vostvo početkom druge četvrtine tijekom koje je imao i 18 poena prednosti. Netsi su ipak uspjeli osigurati neizvjesnu završnicu, a pobjedu Torontu donio je slobodnim bacanjem Pascal Siakam 23 sekunde prije kraja.

Najbolji je kod Raptorsa bio Fred VanVleet s 29 poena i šest asistencija, Terence Davis i Pascal Siakam dodali su po 20 poena.

Caris LeVert s 37 poena te Spencer Dinwiddie s 21 poenom, šest skokova i 11 asistencija bili su najbolji kod Netsa

Los Angeles Lakersi slavili su na gostovanju kod Golden State Warriorsa sa 125:120, nešto teže nego su to možda željeli. Tijekom treće četvrtine imali su i 21 poen prednosti, no domaćin se nije predavao i tri minute prije kraja stigao je na pet poena zaostatka. Ipak, bliže od toga ipak nije uspio doći.

Lakerse je predvodio Anthony Davis s 27 poena i deset skokova, LeBron James dodao je 22 poena, osam skokova i 11 asistencija.

Marquese Chriss s 26 poena i devet skokova predvodio je Warriorse, a uspješan debi imao je Andrew Wiggins s 24 poena i pet ukradenih lopti.

U izjednačenoj utakmici Denver Nuggetsi slavili su na gostovanju kod Phoenix Sunsa sa 117:108, u susretu u kojem nijedna momčad nije imala dvoznamenkastu prednost. Ipak, Nuggetsi su u zadnju četvrtinu krenuli s vodstvom 83:78 i više nijednom se nisu našli u zaostatku. Pritom su odbili nekoliko pokušaja Sunsa da se serijom poena vrate u vodstvo.

Jamal Murray s 36 poena, pet skokova i pet asistencija predvodio je Nuggetse, Nikola Jokić dodao je 23 poena, devet skokova i šest asistencija.

Najbolji je u redovima Phoenixsa bio Deandre Ayton s 28 poena i 19 skokova. Dario Šarić još uvijek je van terena zbog ozljede.

Sacramento Kingsi na domaćem su terenu bili bolji od San Antonio Spursa sa 122:102, u susretu u kojem su ubacili 19 trica, drugu utakmicu zareodm. Susret su prelomili u krajem treće i u četvrtoj četvrtini u kojoj su otišli na dvoznamenkastu razliku i prednost sačuvali do kraja.

Buddy Hield predvodio je momčad s 31 poenom, šest skokova i pet asistencija. Ubacio je devet trica te stigao do brojke od 800 u 296 odigranih utakmica. Nijedan igrač nije brže stigao do te brojke. Za usporedbu, Stephu Curryju bilo je potrebno 305 utakmica.

Najbolji je u redovima Spursa bio Dejounte Murray koji je dodao 17 poena, devet skokova i devet asistencija.

NBA:
Charlotte Hornets - Dallas Mavericks 100:116 (Graham 26p, 10as / Curry 26p, 6sk)
Detroit Pistons - New York Knicks 92:95 (Jackson 20, 9as / Ellington, Randle 17p)
Indiana Pacers - New Orleans Pelicans (Lamp 26p, 5sk / Holiday 31p, 6sk, 10as, 3 uk)
Toronto Raptors - Brooklyn Nets 119:118
Golden State Warriors - LA Lakers 120:125
Phoenix Suns - Denver Nuggets 108:117
Sacramento Kings - San Antonio Spurs 122:102