Barcelona 2:1 Getafe
Getafe

Messi nastavio golgeterski post, Barcelona jedva preživjela Getafe

Dario Dodić • subota, 15.02.2020.

U dvoboju druge i treće momčadi La Lige pobjedu je u sklopu 24. kola na Camp Nouu odnijela Barcelona, iako je Getafe opasno prijetio...

Hit-momčad španjolskog prvenstva, Getafe, još je jednom pokazala da nije slučajno pri vrhu La Lige. Momčad Pepea Bordalasa namučila je Barcelonu na Camp Nouu, no Barca je ipak slavila, završilo je 2:1.

Sigurno bi domaćin imao lakši posao da u napadu ima Luisa Suareza ili da je Leo Messi u boljoj golgeterskoj formi. Argentinac ponovno nije zabio, posljednji prvenstveni pogodak postigao je prije gotovo mjesec dana. Ipak, još jednom je potvrdio da je fantastičan asistent, namjestivši prvi Barcelonin gol.

Upravo je Messi mogao dovesti Barcelonu u vodstvo nakon 15-ak minuta igre. Netko od suigrača sjajno ga je proigrao, izbio je sam pred Soriju, izabrao lob i loše ga realizirao, vratar gostiju hvata loptu bez problema.

Još je teži udarac Barcelona doživjela par minuta kasnije - ozlijedio se Jordi Alba i ubrzo napustio igru.

Dvadesetak minuta igre bilo je potrebno Getafeu za prvu pravu prigodu. Pogriješio je Busquets i gurnuo Molinu u šansu, izbio je igrač Getafea pred Ter Stegena, predugo oklijevao, u posljednji ga čas blokira Umtiti i lopta odlazi u korner.

Zabio je Getafe nakon kornera. Molinin pokušaj glavom odbija Ter Stegen, točno na noge Nyoma koji lako trese mrežu. Slavlje gostiju nije dugo trajalo, jer usporena snimka pokazala je da se Nyom našao sam pred Barcinim golom zato što je netom prije ružnim startom onesposobio Umtitija. Upleo se VAR i gol je poništen.

Nešto više od pola sata čekalo se na prvi pogodak. Krasno su kombinirali domaći nogometaši, Umtiti je loptu gurnuo na Messija, a ovaj je, pak, sjajno proslijedio Griezmannu u for, Francuz izbija pred Soriju i elegantno ga matira za vodstvo Barce.

Messiju je to bila šesta asistencija u posljednjih šest Barceloninih golova, dok je Griezmann još jednom potvrdio da voli igrati protiv Getafea - u posljednjih osam nastupa protiv Getafea sudjelovao je u čak sedam golova.

Činilo se da je susret riješen kada je šest minuta kasnije Barcelona udvostručila vodstvo. Ponovno su krasno kombinirali domaći nogometaši, Firpovo proigravanje s lijeve strane uz mali odbijanac stiže do Sergija Roberta koji ljevicom precizno šalje loptu u donji desni kut Getafeova gola za 2:0.

Imao je Messi još jednu priliku za gol u završnici prvog dijela, ali na odmor se otišlo s 2:0 za domaće.

Već u prvom dijelu Getafeovi su nogometaši pokazali da mogu biti opasni po Ter Stegena. Domaća obrana ih očito nije ozbiljno shvatila pa je u 66. minuti Getafe smanjio na 2:1. Lijepo je s desne strane ubacio Mata, Angel u sredini s nekih 15 metara još ljepše iz voleja poslao loptu uz desnu vratnicu, kraj nemoćnog Ter Stegena.

Angelu je ovo osmi ligaški gol nakon ulaska s klupe ove sezone, u ovom stoljeću nitko u jednoj sezoni nije zabio više golova s klupe, osmicom je sezonu 13/14 završio Alvaro Morata.

Mogla je Barca povećati prednost, ali mogao je i Getafe do izjednačenja. Sedam minuta nakon Angelovog gola gosti su imali veliku šansu za egal, ali kao pobjednik višestrukog ogleda s gostujućim igračima izlazi Ter Stegen.

Izdržala je Barcelona do kraja, a malo je nedostajalo da Messi prekine crni niz u 90. minuti. Lijepo je gađao s ruba kaznenog prostora, ali lopta prolazi malo pokraj lijeve spojnice.

Ivan Rakitić u igru je ušao u 75. minuti.

Barca se barem privremeno poravnala na vrhu s Real Madridom, kojeg čeka domaći dvoboj s Betisom.