Marseille preokrenuo protiv Lillea, Saint-Etienne u velikim problemima

Jan Šneler • nedjelja, 16.02.2020.

Kompletirano je 25. kolo francuske Ligue 1, a favoriti su u većini slučajeva opravdali očekivanja...

Još je 13 kola ostalo do kraja ovosezonske Ligue 1, a sve se više zahuktava utrka na vrhu i dnu tablice. Marseille je pobjedom protiv Lillea gotovo pa potvrdio drugo mjesto na tablici, dok je Saint-Étienne u prilično velikim problemima i preostaje mu turbulentno razdoblje.

Brest je gurnuo Saint-Étienne u još dublju krizu. Nakon 25 odigranih kola, Saint-Étienne se nalazi na 16. mjestu tek dva boda udaljen od zone za ispadanje. Ujedno, ovo mu je četvrti poraz u nizu. Domaći su uraganski krenuli i praktički riješili pitanje pobjednika već u prvom dijelu.

Goste je načeo Paul Lasne u 20. minuti, a dokrajčili su ih Gaetan Charbonnier u 38. i Irvin Cardona lijepim solo prodorom u 43. minuti. Charbonnier je mogao potopiti Saint-Étienne na samom kraju prvog dijela, ali je propustio veliku priliku.

Svjesni kako imaju veliku prednost, domaći su se malo opustili što su logično iskoristili gosti. Saint-Étienne je došao do pogotka u 48. minuti, ali ga je VAR poništio. Ipak, par minuta kasnije moderna tehnologija bila je na strani gostiju te su dobili kazneni udarac koji je iskoristio Denis Bouanga.

Stade Brestois 29 - Saint - Étienne Rezultati uživo

U 69. minuti Lois Diony zabija za novo smanjenje zaostatka i daje malu nadu gostima da mogu napraviti preokret. Ipak, do toga nije došlo te je Brest u posljednjoj dionici susreta dobro zatvorio sve prilaze golu.

Marseille je pak odradio odličan posao kod Lillea te dodatno učvrstio drugo mjesto na tablici. Domaći su poveli u 51. minuti nakon odličnog udarca Victora Osimhena. Ipak, svega par minuta kasnije gosti dobivaju priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca. Na sreću Lillea, Valentin Rongier nije realizirao jedanaesterac.

Sreća se ipak osmjehnula Marseilleu u 66. minuti. Valere Germain je nakon kornera glavom pucao prema golu, a na gol liniji Reinildo Mandava zakucao je loptu u vlastitu mrežu. Tri minute kasnije novi šok za domaće kreirao je Dario Benedetto pogotkom za konačnih 1:2. Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta za goste i požutio već u devetoj minuti susreta.

Već smo pisali kako Lyon nikako da dođe na zelenu granu, a protiv Strasbourga je bila ista priča. Nije to igra na koju smo navikli od Lyona i to je više nego vidljivo. Do vodstva su došli u 21. minuti preko Bertranda Traorea, no gosti su uspjeli izjednačiti u 43. minuti pogotkom Kevina Zohija. Podjela bodova možda je najpravednija, iako su gosti imali odličnih prilika na samom kraju susreta.

Konačno, Reims je slavio s minimalnih 1:0 protiv Rennesa. Jedini gol postigao je El Bilal Toure u 72. minuti iz kaznenog udarca. Bez obzira na poraz, Rennes je iskoristio kiks Lillea te će i nakon ovog vikenda ostati na sjajnoj trećoj poziciji.