Bordeaux i Dijon bez pobjednika, Bašić asistent za prvi pogodak

Jan Šneler • subota, 15.02.2020.

Odigrane su još četiri utakmice 25. kola francuske Ligue 1, a najzanimljivije je bilo na ogledu Bordeauxa i Dijona koji je završio bez pogodaka...

Kompletirano je 25. kolo Ligue 1, barem što se tiče subotnjih utakmica. Nakon drame u susretu Amiensa i PSG-a, večernje utakmice nisu bile toliko dramatične, iako uzbuđenja nije nedostajalo.

Bordeaux i Dijon podijelili su bodove u prilično efikasnoj utakmici u kojoj obje momčadi nisu imale previše prilika. Već u 16. minuti utakmice Dijon je došao do vodstva. Mounir Chouiar lijepo je pogodio za vodstvo gostiju. Nakon samo desetak minuta, gosti su mogli i povećati prednost, ali Hamza Mendyl pogodio je okvir gola.

Bordeaux - Dijon Rezultati uživo

U 35. minuti hrvatski nogometaš Toma Bašić iskazao se odlično izvedenim kornerom koji je Ui-jo Hwang pretvorio u izjednačujući pogodak. U nastavku susreta vidjeli smo još po pogodak sa svake strane, a prvi su do vodstva stigli domaći. U 64. minuti Jimmy Briand lijepo je prošao čuvare i mirno poentirao za 2:1.

Ni veselje domaćih nije predugo trajalo jer već u 72. minuti Chouiar novim pogotkom vraća Dijon u egal. Kasniju fazu susreta obilježile su više zamjene nego neka ozbiljnija igra tako da se rezultat više nije mijenjao. Bašić je igra sve do druge minute sudačke nadoknade kada ga je zamijenio Ruben Pardo. Ovo je bivšem Hajdukovcu prva asistencija u Ligue 1 ove sezone.

Nice je večeras stigla do pobjede na gostovanju kod posljednje plasiranog Toulousea za koji nije branio ozlijeđeni Lovre Kalinić. Susret su obilježila čak dva crvena kartona domaćih, Rubena Gabrielsena i Stevena Moreire, ali Toulouse je i takav imao dobru priliku za doći barem do boda.

Gosti su poveli preko Pierrea Leesa Meloua u 12. minuti, a u sudačkoj nadoknadi domaći imaju jedanaesterac. Na njihovu žalost ne samo što Aaron Iseka Leya nije pogodio već je u šestoj minuti nadoknade Christophe Herelle zabio gol za konačnih 0:2.

Dodajmo još kako je Nimes pogotkom Mousse Konea slavio na svom terenu protiv Angersa, dok su Nantes i Metz odigrali susret bez pogodaka. Metz je od 84. minute igrao s igračem manje zbog crvenog kartona Farida Boulaye.