Liga prvaka, skupina A, 13. kolo, 19.02.2020, 19:00 h
Flensburg 34:26 OTP Bank Pick Szeged
OTP Bank Pick Szeged

Flensburg prekinuo Szegedov niz i stavio ga u probleme u borbi za drugo mjesto

Mihaela Bradovski • četvrtak, 20.02.2020.

13. kolo Lige prvaka rukometaša otvorili su Flensburg i Szeged, a Nijemci su slavili 34:26. Flensburg je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica, a Szeged jednu od lošijih u grupnoj fazi čime Flensburg radi uslugu PSG-u u borbi za drugo mjesto...

Bila je to vrlo važna utakmica za Szeged u borbi za drugo mjesto, ali nisu Mađari odigrali na razini na kojoj se očekivalo. Težak dvoboj s PSG-om ostavio je traga, nije bilo dovoljno vremena za potpuni oporavak i Flensburg je to iskoristio.

Szeged je sada u situaciji da ne ovisi o sebi u borbi za drugo mjesto u skupini. PSG je sada tu u boljoj poziciji jer su mu potrebne dvije pobjede da završi kao drugi, a s obzirom da igra protiv Elveruma i PPD Zagreba, to je itekako realna opcija.

U Flensburgu su Mađari izdržali do 20. minute i onda su jednostavno stali. Joan Canellas poravnao je na 9:9 nakon čega su uslijedile izgubljene lopte, promašaji i Flensburg je do poluvremena stvorio razliku te vodio na odmoru 17:11. Ništa se nije promijenilo u nastavku, domaćin je rutinski odrađivao posao i na kraju odnio objedu 34:26.

Benjamin Burić bio je dobar na vratima s 13 obrana, a najefikasniji sa šest golova bio je Michal Jurecki.Kod Szegeda Mirko Alilović nije imao nijednu obranu kao niti Alen Blažević nijedan gol. Pet pogodaka postigao je Canellas.