Liga prvaka, skupina A, 13. kolo, 22.02.2020, 18:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 31:30 Aalborg Handball

Zlatko Horvat iz sedmerca u posljednjoj sekundi donio PPD Zagrebu pobjedu!

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 22.02.2020.

PPD Zagreb upisao je pobjedu u pravoj drami u predzadnjem kolu grupne faze Lige prvaka. Četiri sekunde prije kraja Aalborg je izjednačio, ali Danci rade prekršaj za sedmerac s istekom vremena koji realizira Zlatko Horvat i donosi pobjedu 31:30...

Drama u zagrebačkoj Areni okončana je na zadovoljstvo PPD Zagreba pogotkom Zlatka Horvata za pobjedu. 31:30. Horvat je kao u Poljskoj u onom polufinalu protiv Norveške uzeo loptu na sedam metara, preuzeo je odgovornost, ali za razliku od tog susreta, ovaj put je zabio. Pucao je identično kao tada, dolje desno, ali ovaj put na golu nije bio Torbjorn Bergerud.

Zagreb je znao da ga samo pobjeda drži u matematičkoj igri za prolaz u osminu finala, morao je svladati Aalborg, a morat će svladati i PSG u Parizu u zadnjem kolu. I to samo od sebe nije dovoljno, Celje mora upisati poraze od Flensburga i Barcelone. Prvi dio posla je obavljen, Aalborge je pao i sada ostaje za nadati se čudu u Parizu.

Protiv Danaca Zagreb je odigrao dobro svih 60 minuta. Očekivano jako težak dvoboj, Aalborg ima iznimno kvalitetnu momčad predvođenu Smarasonom i Mollgaardom, a upravo iskusni Mollgaard na kraju je bio tragičar. Zaustavio je na centru u zadnjoj sekundi Hrstića i dosuđen je sedmerac.

Aalborg je nešto bolje otvorio utakmicu i imao dva gola prednosti u početku, ali Zagreb se brzo konsolidirao, preuzeo vodstvo, imao i on u nekoliko navrata plus dva prije odlaska na odmor, a na poluvremenu je vodio 16:15.

Nikakvih posebnih promjena nije bilo niti u nastavku susreta. Zagreb je bio taj koji je uglavnom bio u vodstvu gol-dva razlike, a u završnici je Aalborg preko Saugstrupa i Bartholda poravnao na 29:29.

15 sekundi prije kraja Ante Gadža okrunio je svoj sjajan nastup golom za 30:29, ali na drugoj strani četiri sekunde prije kraja Ellebaek pogađa za 30:30.

Ristanović je odmah bacio loptu na centar gdje Aalborg bez vratara radi prekršaj nad Hrstićem i dosuđen je sedmerac i crveni karton Mollgaardu, a Horvat pogađa za pobjedu.

Kod Zagreba Gadža je zabio devet golova, a Horvat sedam dok je Smarason sedam puta zabio za goste.