50 golova Podravke u Pločama, Dugo Selo i Virovitica tijesno slavili

Sportnet, Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.02.2020.

Podravka Vegeta je nastavila svoj stopostotni niz, ali je ovoga puta dodala i jednu posebnost. Postigla je 50 pogodaka u jednom susretu, što se rijetko događa. Gošće su inače ostvarile četiri pobjede što je također neuobičajeno za hrvatsku ligu...

Kolo su otvorili Zrinski i Sinj. Domaćin je potpuno izvan forme i doživio je sedmi poraz u nizu. Ovaj je posebno bolan, jer je susret označen kao presudni u pokušaju bijega iz opasne zone. Već nakon desetak minuta dalo se naslutiti da bi to mogao biti težak dan za Zrinski. Do poluvremena su domaće igračice zaostale sedam pogodaka 14:21. Nizom 4:0 na početku drugoga dijela malo su uhvatile priključak, došle do 18:22, ali dalje od toga nisu mogle. Osam pogodaka kod domaćih zabila je Ena Car. Kod gošći najbolje Silvija Masnić i Ana Lovrić koje su dale po sedam pogodaka.

Podravka Vegeta je pregazila Dalmatinku u Pločama. Nakon dvije velike serije 6:0 i 5:0, braniteljice naslova bježe u sigurnu zonu. Do poluvremena su napravile 15 razlike, 11:26. U nastavku ni jednog trenutka nisu smanjivale gas i probile su magičnu granicu od 50 pogodaka. Gotovo da na prste jedne ruke stanu napadi koje rukometašice iz Koprivnice nisu realizirale. Tjaša Stanko je bila najefikasnija s deset pogodaka, a devet je dala Korina Karlovčan. Kod domaćih sedam pogodaka Anđele Zelić.

Kada vam vratarka ima 17 obrana, a još ste i igrački jači, onda je jasno da pobjeda ni jednog trenutka neće doći u pitanje. Upravo to se dogodilo Lokomotivi protiv Osijeka. Briljirala je Lucija Bešen na vratima, pogađale su u serijama Anja Vida Lukšić (8), Lidija Horvat (6 od 6) i Osijek je zamrznut na minus 12. Kod Osječanki najbolja Dora Lacković s devet pogodaka.

Koka je došla do desete pobjede ove sezone i čvrsto drži četvrto mjesto, ali nije bilo lako. Nekoliko puta su imale plus šest, ali se Umag vraćao i prijetio. Na minus dva bile su domaće igračice dvaput u posljednjih desetak minuta, ali nisu uspjele u potpunosti okrenuti rezultat. Po deset pogodaka dale su Ana Jajčević na umaškoj, odnosno Ivana Dežić na varaždinskoj strani. Gošće su imale i sjajnu Janju Tušek na vratima s 14 obrana.

1234 Virovitica nastavlja s odličnim igrama i usponom na ljestvici. Ne tako davno bile su pri dnu, a sada su u zlatnoj sredini. Na poluvremenu su gošće imale minimalnu prednost 16:17. Smjenjivali su se u vodstvu i u nastavku, sve do 50. minute, kada Virovitica preuzima kontrolu, bježi na plus dva i uspijeva do kraja zadržati prednost. Izvrsna je ponovno bila Maja Kožnjak, koja je postigla 11 pogodaka za domaće. Kod Sesveta vratarke zajedno 17 obrana i čak deset igračica među strijelcima (najbolja Petra Dičak sa sedam), ali ni to im nije pomoglo da izbjegnu sedmi poraz.

Bjelovar je lakoćom stigao do pobjede u Crikvenici. Samo u zagrijavanju, odnosno uvodnih desetak minuta bila je to ravnopravna utakmica. A onda je Bjelovar pojačao ritam i odjurio na predah s 9:16. U nastavku su postigle još više (22) pogotka i potvrdile da zašto su uz bok Podravke i Lokomotive. Kod Murvice pet pogodaka Antonele Kalčić. Bjelovarke vratarke 14 obrana, a Josipa Mamić devet pogodaka.

Kolo su zatvorile rukometašice Dugog Sela i Splita. Sjajno su domaće igrale u prvih 30 minuta. Splićankama su dopustile da im zabiju samo šest pogodaka. Na predahu je bilo 13:6 i činilo se da će to biti miran nastavak. U 49. minuti imale su domaće devet pogodaka razlike 19:10. I do kraja postigle još samo dva pogotka. Split je imao seriju od 2:10, i malo je nedostajalo da sve okrenu. Naime, tri minute prije kraja imale su gošće izjednačenje 20:20. I do kraja više nisu postigle ni jedan pogodak. Josipa Bebek je dala pogodak odluke u posljednjoj minuti i silno razveselila Dugo Selo. Tom pobjedom su uhvatile priključak s najugroženijima i mirnije čekaju nastavak prvenstva. S deset pogodaka Josipa Bebek prvo ime domaće ekipe, ali i 14 obrana Mare Budić. Kod Splićanki, prvi strijelac mlada Klara Birtić s pet pogodaka.