Split u završnici izrešetao Rogašku i epskim preokretom došao korak bliže doigravanju!

Matej Kačan • četvrtak, 27.02.2020.

Vrlo važnu, ogromnu gostujuću pobjedu su ostvarili košarkaši Splita u 20. kolu Druge ABA lige. Veliki preokret izveli su Splićani koji su slavili s 80:71 kod Rogaške te su sada na trećem mjestu ljestvice...

Veliki korak prema doigravanju je ostvario Split u susretu 20. kola ABA2 lige u kostima kod Rogaške. Susrele su se u Rogaškoj Slatini dvije momčadi na omjeru 10-9 i u lovu na prva četiri mjesta pa je ulog bio golem.

Tim više je impresivnija pobjeda Splićana koji su napokon svladali jakog protivnika u gostima u najvažnijem trenutku, a dobitak je dvostruk jer je porazom Širokog Split došao na isti 11-9 omjer te diobu trećeg i četvrtog mjesta na ljestvici.

No ono što je vrlo važno je da su Splićani vodili kroz treću dionicu da bi Rogaška vratila vodstvo koje je držala do posljednje tri minute. No ovaj put se Žuti u gostima nisu raspali već su sjajnom završnicom došli do velike pobjede i preokreta za konačnih 80:71.

Epski je i teško objašnjiv raspad Rogaške. Na šest minuta do kraja susreta bilo je ogromnih 70:56 za domaćina, ali će do kraja gosti napraviti 24:1 i doći do slavlja. Ključan je pri tom rezultatu bio iskusni Kedžo koji je vezao sedam poena u dvije minute, a onda je tricu dodao Gabrić pa je Split odjednom na samo četiri poena zaostatka tri i pol minute do kraja.

Nisu se tu zaustavili gosti jer Morris veže dvije trice i Split vodi, a onda je još dva poena nadodao Kedžo pa je Split u vodstvu od četiri poena na minutu i pol do kraja. Jedini domaći poen u toj seriji Splita je postigao Vujasinović za 75:71 40 sekundi do kraja kad su već gosti imali sve u svojim rukama.

Posao je s četiri bacanja završio sjajni Morris koji je u pobjedničku seriju ugradio 10 poena te je bio ključan igrač preokreta uz Kedžu. Morris je ubacio 19, dok je Kedžo dodao 12. No posebno valja istaknuti Tonija Perkovića koji je s 14 poena i pet dodavanja držao Split u aktivnom rezultatu dok nije krenula serija, a Gabrić je svoju ključnu tricu ugradio u 12 poena.

Miličević je kod Rogaške ubacio 22, dok su trojica njegovih suigrača ubacila po deset poena. Ne staje tu borba Splita jer slijede još dva ključna susreta u zadnja dva kola lige. Važno je pobjedu potvrditi na gostovanju kod Heliosa, a onda na Gripe u posljednjem kolu stiže Široki u utakmici koja bi mogla biti direktan dvoboj za treće mjesto tablice.