Konjević opet sjajan u porazu Heliosa, Rikić dobar u pobjedi Slobode

Matej Kačan • srijeda, 26.02.2020.

Odigrana su dva susreta 20. kola Druge ABA lige u kojoj se dobrano zahuktava borba za doigravanje. U oba su susreta sudjelovali i hrvatski košarkaši koji su sa svojim ekipama ostvarili polovičan uspjeh...

Dvoboj dvije ekipe koje su u 20. kolo ušle s 9-10 omjerom i nadama za doigravanje odigran je između Sutjeske i Helios Sunsa. Na kraju je do 10. pobjede i privremeno trećeg mjesta ljestvice stigla domaća Sutjeska nakon 81:74 pobjede.

Vodila je Sutjeska stalno protiv gostiju iz Slovenije, ali nikako nije mogla prelomiti susret do samog kraja. Tako je nakon prve dionice 22:16 za domaćina, a do samog kraja je Helios održavao aktivan rezultat iako je cijelo vrijeme gubio uz iznimku na polovici posljednje četvrtine.

No brzo se domaćin vratio u vodstvo i dobrom napadačkom završnicom došao do konačnih sedam poena razlike. Nikola Pavlićević je s 24 poena vodio domaćina, dok je s 23 poena kod Heliosa bio najbolji Davor Konjević. Krešimir Radovčić je postigao pet poena za 23 minute.

Šanse za doigravanje su značajno smanjene Lovćenu koji je u Tuzli izgubio od Slobode koju vodi Damir Mulaomerović. Sloboda je do osme pobjede došla zahvaljujući dobrom otvaranju koje je donijelo 31:16 na koncu prve četvrtine.

Do kraja su gosti smanjivali, ali su na koncu došli tek do konačnih 86:80 za Slobodu koju je s 26 poena vodio Miloš Grubor. Robert Rikić je odigrao preko 37 minuta te je zabio 16 poena (7/13 iz igre) uz čak 15 skokova. Kod gostiju je 19 ubacio Amerikanac Allen.