Zadar se dugo mučio, ali ipak slomio Sonik u povratku Premijer lige

Matej Kačan • srijeda, 26.02.2020.

Nakon pauze za kupove i reprezentacije se vratila HT Premijer liga, a u prvom susretu nakon pauze je Zadar na Višnjiku svladao Sonik Puntamiku s 85:80...

Nešto duža pauza, slavlje i problemi s rosterom morali su uzeti danak zadarskoj igri pa su Danijel Jusup i njegova momčad izgledali pomalo uspavano u teškoj 85:80 pobjedi protiv Sonik Puntamike. Nastupili su Zadrani bez Ive Ivanova kojeg muči zadnja loža, dok je Dominik Mavra praktički iz reprezentacije odmah uskočio u zadarski sastav.

Zadrani su u susret ušli očito poljuljani dužom pauzom i još opijeni slavljem Kupa pa je sam početak utakmice bio uspavan. Uspjela je zato Puntamika u onom što je htjela, a to je pretrčati Zadar i iz tranzicije puniti koš gradskog rivala.

Pomogla joj je u tome i blijeda napadačka partija Zadrana u prvo poluvremenu pa su promašeni šutevi lako postajali kontre i poeni za Sonik. Zadar je u prvih 15 minuta imao 1/9 za tricu, dok ni Sonikova nije bila bajna, ali je s 5/17 bila taman bolja.

To je dovelo do toga je na koncu prve dionice plus četiri za Sonik što raste i na plus devet na tri minute do poluvremena. Jedini na razini kod Zadrana bio je Fundić s 10 poena.

I sve te nedostatke je Zadar anulirao sa samo dvije i pol minute kvalitetne košarke. Puntamika si je sama pucala u nogu s nekoliko izgubljenih lopti, a s druge strane je profunkcionirao pick s Vukovićem pa je već na poluvremenu tek 36:35 za Sonik.

U trećoj četvrtini su se opustile i ruke pa je u tih deset minuta ubačeno čak 57 poena od čega 34 Zadrana koji su u tih deset minuta ubacili tek poen manje nego u cijelom prvom poluvremenu. Krenula je i trica Zadrana pa ih je nakon groznog prvog poluvremena ubačeno nekoliko i tek je to bilo dovoljno za skok na deset razlike na koncu treće.

U posljednjoj četvrtini je opet pala napadačka moć i koncentracija domaćina, a to je naravno pogodovalo nominalno slabijem Soniku koji se približio, ali nedovoljno da bi ozbiljnije ugrozio Zadrane pa susret završava s neuvjerljivih 85:80.

18 uz 11 skokova je kod Zadra postigao Vuković, dok je 14 dodao Fundić te se lako vidi da je Zadar dominirao "na silu" ispod koša. Kod Sonika je 17 ubacio Petar Marić, no imali su i centri što za reći. Josip Popić je zabio 13, a iskusni Špralja je dodao 12. Po 14 su zabili Cvetković i Juraj Segarić.